Msze Św.

w niedziele i uroczystości:

w soboty:

w dni powszednie (oprócz czwartku):
od 1.04 do 31.10 - 19:00
od 1.11 do 31.03 - 17:00

w czwartki:

Nabożeństwa:

Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia:
w każdą sobotę po Mszy Św. o godz. 17:00
(intencje można przysyłać przez naszą stronę internetową, pocztą lub e-mailem)

Msza Święta w intencji dobroczyńców i ofiarodawców Sanktuarium:
w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17:00

Msza Święta wotywna o Matce Bożej Pocieszenia:
we wtorki , a po niej Litania do MB Pocieszenia

Msza Święta wotywna o Świętym Józefie:
w środy, a po niej Litania do Świętego Józefa

Objazd chorych:
w pierwsze czwartki miesiąca od godz. 9:00

Różaniec Fatimski:
każdego 13–go dnia miesiąca po Mszy Świętej wieczornej, z procesją maryjną ze świecami wokół kościoła

Godzinki o Niepokalanym Poczęciu MB:
w okresie letnim od 1 kwietnia do 31 października w niedzielę o 7:40

Gorzkie Żale:
z kazaniem pasyjnym, w niedziele Wielkiego Postu o 14:30

Różaniec - w październiku:
dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 17:00
dla dorosłych i młodzieży o 19.00 przed wieczorną Mszą Świętą

Różaniec przed Mszą Św.:
odmawiany w okresie letnim (IV – IX) w poniedziałki i środy o 18:35

Adoracja Najświętszego Sakramentu:
na zakończenie Mszy Św. w pierwsze niedziele miesiąca (zamiast kazania) oraz w czasie letnim od kwietnia do października;
w pierwsze piątki miesiąca od 18:30 do 19:00, a w czasie zimowym po zakończeniu Mszy Św. od 16:00 do 17:00

Koronka do Bożego Miłosierdzia
w niedziele o 14.45.

Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny
W pierwsze soboty miesiąca o godz. 9.00

Wymienianki

Msza Św. i różaniec za zmarłych z wymienianek rocznych
W drugi piątek miesiąca

Zamów wymienianki jednorazowe online

Spowiedź Św.

przez cały tydzień:
20 minut przed główną Mszą Św.

Chrzest Św.

Dokumenty potrzebne przy zgłoszeniu chrztu:

• akt urodzenia dziecka z USC,
  • akt ślubu kościelnego rodziców (dokument konkordatowy),
  • zaświadczenie z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych, że są wierzącymi i praktykującymi katolikami.

I Komunia Św.

Wymagane dokumenty:

• metryka chrztu dziecka
  • jeśli dziecko nie należy do naszej parafii należy przedstawić zgodę własnego proboszcza na przystąpienie do I Komunii Świętej

Wymagane dokumenty:

• metryka chrztu,
  • zaświadczenie o uczestnictwie w katechizacji szkolnej lub ostatnie świadectwo katechizacji,
  • w wprzypadku osób starszych – świadectwo ukończenia katechizacji szkolnej.

Małżeństwo

Narzeczeni zgłaszają się w kancelarii parafialnej na trzy miesiące przed planowanym zawarciem małżeństwa i składają dokumenty:

• zgoda z parafii (jeśli oboje narzeczeni są z innej niż nasza parafia),
  • dowody osobiste,
  • aktualne akty chrztu,
  • świadectwo bierzmowania,
  • dokumenty z USC (jeśli nie było najpierw ślubu cywilnego),
  • zaświadczenie z odbytego kursu przedmałżeńskiego i poradnictwa rodzinnego,
  • ksero i oryginał (do wglądu) świadectwa ukończenia katechizacji w szkole średniej.

Namaszczenie chorych

W Kościele katolickim Namaszczenie chorych zostało odnowione w wyniku Reformy liturgicznej soboru watykańskiego II. 30 listopada 1972 roku papież Paweł VI wydał na ten temat konstytucję Sacram Unctionem Infirmorum. Współcześnie kładzie się nacisk na znaczenie uzdrawiające namaszczenia. Jak zauważył Katechizm Kościoła Katolickiego, choć w historii udzielania tego sakramentu doszło do ewolucji w kierunku rytu przedśmiertnego, jednak nigdy nie zapomniano o jego mocy przywracania zdrowia ciała i duszy

Do obrzędu używa się oleju chorych (łac. oleum infirmorum), poświęconego przez biskupa w Wielki Czwartek lub przez delegowanego kapłana. Sakrament ten dana osoba może przyjąć wielokrotnie, ilekroć nastąpi u niej znaczące pogorszenie stanu zdrowia (KKK 1515). Jeżeli choroba uniemożliwia spowiedź, łaską sakramentu, jako aktu Kościoła, któremu zostało powierzone zadanie rozwiązywania i związywania (por. Mt 18,18) jest także odpuszczenie grzechów.

Trzy sakramenty, namaszczenie, jako sakrament Ducha Świętego, udzielane razem z poprzedzającą je spowiedzią (= sakramenty uzdrowienia) i następującą po nim Eucharystią – są w pewnym sensie odpowiednikiem Sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Z reguły, w pierwszych wiekach Kościoła udzielano ich w następującej kolejności: w czasie Nocy paschalnej najpierw był chrzest, po którym następowało namaszczenie bierzmowania, a następnie ochrzczonych prowadzono na wspólną Eucharystię, włączając ich do wspólnoty Kościoła, jakby byli już w nowo odzyskanym raju.

Objazd chorych w pierwsze czwartki miesiąca od godz. 9:00.

Pogrzeb

Dokumenty potrzebne przy zgłoszeniu pogrzebu:

• akt zgonu,
  • zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku (Komunii Świętej), jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu (wystawia je kapelan szpitala).
  • dokument dla Zarządcy Cmentarza (wystawiony przez USC)
  • zaświadczenie o opłaceniu miejsca na Cmentarzu, w przypadku jego posiadania