Facebook  ul. Kościelna 14  62 721 17 27   kancelarialutogniew@wp.pl A A A
Czcionka: AAA « wstecz drukuj

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25 LUTEGO 2024R.

niedziela 25.02.2024

1. Nabożeństwa Pasyjne. Piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym niedziela godz. 14.30.
  2. Przeżywamy dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Polskimi Misjonarzami. Zbiórka do puszek „Ad Gentes”, na utrzymanie polskich misjonarzy przy wyjściu  z kościoła.
  3. Spotkanie Akcji Katolickiej dziś po Mszy o 10.30 na probostwie.
  4. Msza Św. ze szczególnym udziałem dzieci za tydzień w niedzielę o godz. 15.00, jako pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy spotkanie z rodzicami i odbiór alb.
  5. Pierwszy piątek miesiąca w tym tygodniu. Spowiedź dla dzieci od godz. 15.30, a o 16.00 Msza św. Spowiedź również po Drodze Krzyżowej.
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w pierwszy piątek od godz. 15.30.
  7. Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę o godz. 9.00.
  8. Zbliża się Międzynarodowy Dzień Kobiet. Msza św. w intencji kobiet i KGW w sobotę o 17.00.
  9. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w niedzielę za dwa tygodnie. Za tydzień będziemy rozdawać programy rekolekcji. Otoczmy też modlitwą już dziś ks. rekolekcjonistę.
  10. Msze od poniedziałku do czwartku w Domu Pielgrzyma.
  11. Modlimy się za osoby, które w tym tygodniu modlą się i poszczą w naszych intencjach.
  12. W Wielkim Poście wracają koperty z daniną diecezjalną i parafialną. Danina parafialna przeznaczona na pokrycie kosztów nowej posadzki kościoła. Koperty do zabrania przy wyjściu z kościoła.
  13. W tym roku po raz kolejny będzie można wziąć udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Musicie od siebie wymagać”. Podobnie jak w poprzednich latach 2 trasy: zielona – św. Męczenników – 41km. oraz czerwona – bł. bpa Michała Kozala – 46km. Odbędzie się ona 22 marca. Rozpoczęcie Mszą św. w krotoszyńskiej bazylice o 19.30. Po Mszy każdy z uczestników wyruszy w swoją indywidualną całonocną wędrówkę. Zapisy i informacje na edk.org.pl oraz FB Krotoszyn.EDK Szczegóły również na plakatach w wejściu do kościoła.
  14. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w piątek 1 marca.
  15. Członkowie Grupy Charytatywnej rozprowadzają Baranki wielkanocne z białej czekolady, które jak co roku są wsparciem działań na rzecz Caritas.
  16. Cegiełki na remont kościoła. Wielkanocne świeczniki z barankiem oraz talerzyki na pisanki i jajka wielkanocne. Na prezenty dla bliskich. Obdarowując ich wspieramy swój kościół. Zachęcam do nabywania koszt bardzo symboliczny 15 zł. Są także świece wotywne MBP, torby ekologiczne z naszego sanktuarium oraz Różańce MBP  z Lutogniewa z certyfikatem pamiątki Jubileuszu 25-lecia Koronacji Obrazu. Do nabycia przy chrzcielnicy.
  17. 5 dniowa pielgrzymko-wycieczka na Podkarpacie 24-28 czerwca. Szczegóły na naszych stronach internetowych oraz plakaty do zabrania przy wyjściu z kościoła. Zostało 6 miejsc.
  18. Szukamy sponsorów nowych ławek do kościoła. Koszt 1 ławki z poduszką i podłogą to 4.000,00PLN. Mogą to być osoby indywidualne, rodziny, czy kilka rodzin. Na życzenie ofiarodawców zostanie umieszczona tabliczka z nazwiskiem sponsora na danej ławce. Zainteresowane osoby proszę o kontakt z ks. proboszczem.
  19. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła w dniu wczorajszym Paniom: Annie Kabat, Annie Machowskiej, Małgorzacie Jędrzejak i Anecie Stępniak z Lutogniewa oraz za ofiarę na kwiaty.
  20. Polecam prasę katolicką: dziś nowy numer Opiekuna, w którym m.in.: Rozważania na każdy dzień ze św. Józefem, a z okazji Dnia Kobiet artykuły: „Kobiety Prymasa Wyszyńskiego” i „Przyjaciółki mojego życia” wywiad z Rafałem Brzozowskim prowadzącym „Jaka to melodia”. Do nabycia u ministrantów przy wyjściu z kościoła.
  21. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Stanisław Hendrysiak, lat 78 z Lutogniewa ul. Gołębiej. Pogrzeb w środę o godz. 12.00 (salka). Różaniec dziś i we wtorek o godz. 18.00 Dom Pielgrzyma. Wieczny odpoczynek…
  22. Ogłoszenie grzecznościowe z parafii św. Marcina w Odolanowie. Autokarowa pielgrzymka Sanktuaria Maryjne Europy 10-18.06.2024r. Szczegóły na stronie internetowej parafii lub pod numerem telefonu: 505953487