Czcionka: AAA « wstecz drukuj

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 19 maja 2024

sobota 18.05.2024

1. Godzinki ku czci Matki Bożej w niedzielę o godz. 7.40.
  2. Różaniec w kaplicy w poniedziałek i środę o 18.35.
  1. Nabożeństwa majowe. Poniedziałek, wtorek, środę i piątek o 19.00, czwartek po Mszy o godz. 8.00, w sobotę z Nowenną, a w niedzielę za tydzień po Mszy o godz. 10.30.
  2. Apel Jasnogórski w środę o 21.00 przy kapliczce w Lipówcu.
  3. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny w Kościele. Natomiast czas Komunii i Spowiedzi Wielkanocnej kończy się w naszej Diecezji  w Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Bożego Ciała, tj. 30 maja.
  4. Święto NMP Matki Kościoła jutro w poniedziałek. Msze o 9.00 i 19.00.
  5. Święto Jezusa Chrystusa najwyższego i Wiecznego Kapłana w czwartek.
  6. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej za tydzień w niedzielę 26 maja. Jest to jednocześnie Uroczystość odpustowa tytułu naszej parafii. Suma odpustowa o godz. 10.30. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła, o obsługę której proszę mieszkańców Osuszy oraz z Lutogniewa tzw. Pole i Szlak. Proszę również Rodziców o przyprowadzenie dziewczynek do sypania kwiatków.
  7. Msze od jutra do piątku w Domu Pielgrzyma.
  8. Próba dla dzieci przed komunią św. we wtorek i piątek o 17.00.
  9. Święto NMP Wspomożycielki Wiernych w piątek 24 maja.
  10. Święcenia Prezbiteratu w sobotę w Katedrze w Kaliszu o godz. 10.00.
  11. Dzień Matki za tydzień w niedzielę 26 maja.
  12. Uwaga rodzice dzieci klas drugich szkół podstawowych. Generalne sprzątanie kościoła, terenu wokół kościoła i probostwa przed I Komunią św. będzie we wtorek 28 maja od godz. 17.00. Bardzo proszę o rezerwację terminu.
  13. Spotkanie dzieci kl. IV przed rocznicą komunii za tydzień w środę 29 maja o 17.00.
  14. Grupa charytatywna wraz z ks. proboszczem zaprasza wszystkich chętnych na X Parafialny Rajd Rowerowy połączony z obchodami Dnia Dziecka, który odbędzie się w Boże Ciało  30 maja. Zbiórka przy probostwie o godz. 16.00. Wyjazd do Dzierżanowa tam ciasto i napoje przy sali. Powrót do Lutogniewa i integracja w ogrodach proboszczowskich: grill, dmuchane zamki, Planetarium, animacje dla dzieci bańki mydlane, modelowanie balonów, malowanie twarzy. Zapraszamy wszystkich chętnych z Parafii do wzięcia udziału w jubileuszowym rajdzie. Gdyby ktoś chciał upiec ciasto proszę o kontakt z ks. proboszczem.
  15. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Szczegóły przygotowania ołtarzy i obsługi procesji na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.
  16. Trwają zapisy na 2 ogłoszone wakacyjne 1 dniowe wyjazdy. W czwartek 11 lipca na Lednicę, Park Etnograficzny oraz Zielone Zacisze czyli Wielkopolska Prowansja oraz drugi skierowany dla młodych i starszych 18 lipca do miejsca urodzenia i chrztu św. Faustyny, ZOO w Borysewie i baseny termalne w Poddębicach. Szczegóły na naszych stronach internetowej i FB.
  17. Dziękuję tym rodzinom, które jeszcze składają koperty z doroczną Daniną parafialną i diecezjalną.
  18. Propozycje prezentów komunijnych. Polecam Pismo Św. i pamiątki z filmami na DVD. Ikona MBP to też piękny prezent komunijny.
  19. Cegiełki na remont kościoła. Świece wotywne MBP, torby ekologiczne z naszego sanktuarium oraz Różańce MBP z Lutogniewa z certyfikatem pamiątki Jubileuszu 25-lecia Koronacji Obrazu. Do nabycia przy chrzcielnicy.
  20. Szukamy sponsorów nowych ławek do kościoła.
  21. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła i terenu wokół kościoła w miniony piątek Państwu: Marioli Kowalskiej, Marzenie Kowalskiej, Wiesławowi Stróżyńskiemu, Krystynie Ruszczak, Annie Baranowskiej, Irenie Frąckowiak, Marzenie Mogiłce, Małgorzacie Gniazdowskiej, Helenie i Romanowi Gumiennym, Krystynie Kaczmarek, Danucie i Bolesławowi Krupkom z Dzierżanowa oraz za ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać. Po 5 tygodniach sprzątania swój dyżur zakończyli mieszkańcy Dzierżanowa. Bardzo serdecznie im dziękuję za pomoc i zaangażowanie. Od najbliższego piątku proszę o przejęcie sprzątania przez mieszkańców Lipówca i Trzasków.
  22. Polecam prasę katolicką: dziś nowy numer Opiekuna, w którym m.in. opisani księża Neoprezbiterzy. Do nabycia u ministrantów przy wyjściu z kościoła.

OBSŁUGA PROCESJI W BOŻE CIAŁO

ORAZ OKTAWY BOŻEGO CIAŁA W ROKU 2024

1. 05.2024 - BOŻE CIAŁO – Msza za Parafian. Obsługa procesji po Mszy o 10.00 OSUSZ, Z LUTOGNIEWA POLE I SZLAK.

Przygotowanie Ołtarzy: I – I Róża ŻR; II – Rodzice dzieci rocznicowych; III – Rodzina Państwa Budników z sąsiadami; IV -  OSP Dzierżanów.

1. 05.2024 – PIĄTEK – Msza za mieszkańców Wróżew. Obsługa WRÓŻEWY.
    2. 06.2024 – SOBOTA – Msza Nowennowa i za mieszkańców Osuszy oraz z Lutogniewa Pole i Szlak. Obsługa OSUSZ, Z LUTOGNIEWA POLE I SZLAK.
    3. 06.2024 – NIEDZIELA – GODZ. 8.00 – Msza za mieszkańców Lutogniewa. Obsługa LUTOGNIEW.
    4. 06.2024 – PONIEDZIAŁEK – Msza za mieszkańców Dzierżanowa, Lipówca i Trzasków. Obsługa DZIERŻANÓW, LIPÓWIEC, TRZASKI.
    5. 06.2024 – WTOREK – Msza za mieszkańców Bożacina.  Obsługa BOŻACIN.
    6. 06.2024 – ŚRODA – Msza za zmarłych, szczególnie spoczywających na Lutogniewskim Cmentarzu. Obsługa LUTOGNIEW.
    7. 06.2024 – CZWARTEK – Msza za parafian. Obsługa DZIERŻANÓW. Czwartek na zakończenie oktawy proszę  o ustawienie 4 tradycyjnych ołtarzy wokół kościoła przez mieszkańców poszczególnych wiosek, jak to było w zwyczaju. Przygotowanie Ołtarzy: I – Dzierżanów; II – Wróżewy; III – ZMW z Lutogniewa; IV -  Bożacin.
    8. 06.2024 – PIĄTEK NSPJ – GODZ. 19.00 Procesja. Obsługa BOŻACIN.

1. HASŁA DO 4 OŁTARZY NA BOŻE CIAŁO 2024

I - ''Eucharystia buduje wspólnotę Kościoła”

II - '' Eucharystia otwiera na potrzeby braci”

III - ''Eucharystia inspiruje do głoszenia Chrystusa''