Remont elewacji kościoła 2022r.

Tynkowanie kościoła.

W roku 2022 Parafia pw. Św. Trójcy w Lutogniewie podjęła się trudnego, ale niezbędnego zadania jakim jest Remont Elewacji Kościoła. Zadanie ma celu przede wszystkim uratowanie zabytku przed postępującą destrukcją ścian i elewacji.

Cel główny: przeprowadzenie gruntownej renowacji elewacji zabytkowego kościoła pw. Św. Trójcy w Lutogniewie będącego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.

Cele szczegółowe:

- powstrzymanie degradacji zabytku będącego miejscem kultu religijnego

- podniesienie atrakcyjności obiektu sakralnego, który stanowi centrum pielgrzymkowe regionu oraz miejsce wielu uroczystości, w tym obchodów uroczystości państwowych i samorządowych

- poprawa wartości artystycznej zabytku, która na przestrzeni lat jest degradowana

- naprawa elementów wpływających na zły stan konstrukcji zabytku.

Zadanie realizowano od marca 2022 roku. W dniu 27 września 2022 r. odbył się odbiór konserwatorski zadania.

Największa inwestycja ostatnich lat nie byłaby możliwa do zrealizowania bez pomocy darczyńców, których udało się parafii pozyskać.

A są nimi:

Skarb Państwa reprezentowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków dofinansował nasze zadanie kwotą 180 000,00 zł.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, który z Funduszu Kościelnego dofinansował zadanie w kwocie 80 000,00 zł.

Fundacji ENERGA z siedzibą w Gdańsku, wsparła zadanie kwotą 150 000,00 zł.

Dziękujemy serdecznie wszystkim wymienionym Instytucjom oraz osobom, które przyczyniły się do tego, że udało nam się pozyskać dofinansowanie na tak ważną dla naszej Wspólnoty inwestycję.

Dziękujemy serdecznie Naszym Parafianom dzięki ofiarności, których co roku udaje się wykonać kolejną inwestycję remontową, Pielgrzymom, Czcicielom Matki Bożej oraz pozostałym Donatorom.

Jeśli możesz wspomóc – to okaż wsparcie!

Ponieważ koszty inwestycji były bardzo duże, a nasza parafia bardzo mała, dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli oraz Czcicieli Matki Bożej Pocieszenia z prośbą o wsparcie. Nadmienię w tym miejscu, że w każdą 1 sobotę miesiąca o godz. 17.00 jest sprawowana Msza Św. w intencji wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców Naszego Sanktuarium, tych żywych, jak i zmarłych oraz każdego dnia modlimy się za naszych ofiarodawców przez przyczynę MB Pocieszenia, Pani Lutogniewskiej.

Zdjęcia wykonawcy prac Firmy DAF-MAL z Krotoszyna.

Jeśli pragniesz wspomóc nasze remonty parafialne i rozwój naszego Sanktuarium możesz wpłacić swoją dobrowolną ofiarę na konto parafii

Przekaż darowiznę online

Santander Consumer Bank

Istnieje możliwość odliczenia podatkowego Darowizny na cele kultu religijnego.