URLOP NA PODLASIU

https://www.facebook.com/sanktuariumlutogniew/posts/

SANKTUARIUM MB POCIESZENIA W LUTOGNIEWIE ORGANIZUJE
7-DNIOWĄ AUTOKAROWĄ PIELGRZYMKO – WYCIECZKĘ
NA PODLASIE – KRAINA WIELU KULTUR, NARODÓW I RELIGII
NA TRASIE: LUTOGNIEW – WARSZAWA TEATR BUFFO – JERUZAL – DROHICZYN – GRABARKA – SIEMIATYCZE – BIAŁYSTOK – TYKOCIN – ŚWIĘTA WODA – SOKÓŁKA – BOHONIKI – KRYNIKI – KRUSZYNIANY – SUPRAŚL – TRZEŚCIANKA – HAJNÓWKA – BIAŁOWIEŻA – PLUTYCZE – WĘGRÓW – LIW – LUTOGNIEW
 
TERMIN: 11 – 17.07.2021R.
 
1 dzień – NIEDZIELA 11.07.2021R. – LUTOGNIEW – WARSZAWA – TEATR BUFFO
10.00 pakowanie bagaży na parkingu przed kościołem. Następnie 10.30 Msza Św. w Sanktuarium MB Pocieszenia w Lutogniewie. Wyjazd do Warszawy do Teatru Buffo na koncert „100 lat Polskiej Piosenki”. Wieczorem przejazd do hotelu Mercure Wiazowna Brant****. Zakwaterowanie, nocleg. Ten hotel bez kolacji!!!.
 
2 dzień – PONIEDZIAŁEK 12.07.2021R. – JERUZAL – DROHICZYN – GRABARKA– SIEMIATYCZE – BIAŁYSTOK
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejazd do Jeruzal – wieś znana z kultowego serialu „Ranczo”. Zakupy w sklepie u Krysi, zdjęcie na ławeczce oraz Msza Św. w drewnianym kościele z XVIII w. pod wezwaniem św. Wojciecha i św. Mikołaja. Dalej przejazd do Drohiczyna spotkanie z Panią Melanią naszą przewodnik – zobaczymy Grodzisko na Górze Zamkowej, Katedrę Świętej Trójcy, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy (zewnątrz). Przejazd do Grabarki – tam Sanktuarium Prawosławne, Wzgórze Krzyży, Cerkiew Przemienienia Pańskiego z XVII/XVIIIw. Na koniec zwiedzania tego dnia udamy się do Siemiatycz. Tam zespół barokowy – kościół Wniebowzięcia NMP z XVII w. i były klasztor Misjonarzy z XVIII w., cerkiew Apostołów Piotra i Pawła z XIXw., synagoga żydowska z XVIIIw. Po zwiedzaniu pożegnanie z przewodnikiem i przejedziemy do Białegostoku do hotelu, w którym spędzimy 5 nocy, Hotel Gołębiewski****, kolacja, nocleg.
 
3 dzień – WTOREK 13.07.2021R. – BIAŁYSTOK – TYKOCIN
Po śniadaniu udamy się na Mszę Św. do Bazyliki Wniebowzięcia NMP o 8.45. Po Mszy Św. spotkanie z Panią Marią naszą przewodnik przez 5 dni. Zwiedzanie Białegostoku – rozpoczniemy od Bazyliki – archikatedry Wniebowzięcia NMP, dalej Pałac Branickich (z zewnątrz) zwany także Wersalem Podlasia, ogrody francuskie, planty z pomnikiem psa Kawelina, pomnik spalonej synagogi, cmentarz rabinacki, Operę Podlaską, kościół św. Rocha (z zewnątrz) – jeden z piękniejszych przykładów polskiego modernizmu, cerkiew św. Mikołaja (z zewnątrz), Rynek Kościuszki, ratusz, pomnik Ludwika Zamenhoffa – twórcy esperanto. Czas wolny na kawę. Około 12.30 wyjazd do Tykocina – „miasteczka bajeczki” (słowa Agnieszki Osieckiej). Tam zwiedzanie barokowego miasteczka, zobaczymy; odbudowany zamek króla Zygmunta Augusta (tylko z zewnątrz), rynek z pomnikiem Stefana Czarnieckiego i zachowanym XVIII -wiecznym układem urbanistycznym, alumnat z XVII wieku, kościół św. Trójcy, pomnik Orderu Orła Białego, dzielnica żydowska o 14.30 -zwiedzanie XVII -wiecznej synagogi, drugiej największej i najokazalszej bóżnicy (po krakowskiej) w Koronie z XVIIw. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.
 
4 dzień – ŚRODA 14.07.2021R. – PODLASKI ORIENT – ŚWIĘTA WODA – SOKÓŁKA – BOHONIKI – KRYNIKI – KRUSZYNIANY
Śniadanie. 8.15 – wyjazd przez Wasilków – do Świętej Wody, Sanktuarium MB Bolesnej. Tu o 9.00 Msza Św., wzgórze tysięcy pątniczych krzyży, cudowne źródełko, kaplice Dróżek Boleści Maryi. 10.30 -wyjazd do Sokółki – kościół św. Antoniego miejsce Cudu Eucharystycznego, film w Domu Pielgrzyma dotyczący Cudu Eucharystycznego (25 min); pyszne lody w Starej Szkole. 12.15 wyjazd w kierunku Bohonik wioski polskich Tatarów, oglądanie z zewnątrz XIX-wiecznego meczetu. 12.30 obiad tatarski U Mahmeda (kołduny, pierekaczewnik, surówka, napój tatarski). O 13.45 wyjazd do Kruszynian, kolejnej wsi tatarskiej na trasie POLSKIEGO ORIENTU – po drodze mijamy XVI -wieczne miasteczko Krynki, (krótki spacer) oglądamy ruiny Wielkiej Synagogi i synagogę Kaukaską. W Kruszynianach o 14.30 spotkanie z przewodnikiem w XVIII – wiecznym drewnianym meczecie – zwiedzanie i dalej spacer na XVII-wieczny mizar (cmentarz muzułmański). O 15.30 wyjazd w kierunku Białegostoku gdzie po drodze godzinny spacer po leśnym ogrodzie SILVARIUM. To wyjątkowy ogród leśny położony w Puszczy Knyszyńskiej, obejmujący obszar prawie 30 ha lasów, łąk i cieków wodnych, gdzie na niewielkim obszarze zgromadzono okazy puszczańskiej fauny, flory i świata nieożywionego, zwiedzimy m.in. Galerię na skraju puszczy -leśne mini muzeum, zobaczymy Park megalitów, woliery z ptakami… Ok. 17.00 wyjazd do Białegostoku. Kolacja, baseny, nocleg.
 
5 dzień – CZWARTEK 15.07.2021R. – SUPRAŚL – DZIEŃ RELAKSU W HOTELU I BIAŁYSTOKU
Śniadanie. 8.30 – wyjazd do Supraśla – perły Puszczy Knyszyńskiej. 9:00 – 10:15 – spacer po urokliwym miasteczku fabrykanckim – pałac Buchholtzów, Jansena, domy tkaczy, ratusz, kościół św. Trójcy, modernistyczny Dom Ludowy, przejście bulwarami Wiktora Wołkowa (fotografa przyrody) nad rzeką Supraśl, czas wolny (kiermasz potraw i wyrobów regionalnych). 10.30 – wejście na teren prawosławnego klasztoru męskiego, obejrzenie z przewodnikiem unikatowej gotyckiej cerkwi obronnej pw. Zwiastowania Bogarodzicy i cerkwi Św. Jana Teologa. Od 11.30 – zaczniemy w 3 grupach zwiedzanie Muzeum Ikon, a obok sklep z pamiątkami. Około 13.00 wyjazd do Białegostoku. Tam dla chętnych proponuję popołudniowy spacer po centrum miasta – np. Park Planty (dawny Zwierzyniec hetmana Branickiego) z fontannami, słynny pomnik Praczki Stanisława Horno – Popławskiego – autora rzeźby Chrystusa – Króla z kościoła Św. Rocha, Galeria ALFA w dawnej fabryce wyrobów włókienniczych Beckera przy ul. Świętojańskiej, Muzeum Historyczne przy ul. Warszawskiej (blisko hotelu) z piękną makietą barokowego Białegostoku, zwiedzanie kościoła Św. Rocha, miejsce widokowe na wieży kościelnej, cerkiew św. Mikołaja –wewnątrz. Natomiast kto nie będzie chciał iść na spacer ma czas wolny na korzystanie z hotelowego SPA (baseny, siłownia, grota solna itp.) Kolacja, zabawa taneczna, nocleg.
 
6 dzień – PIĄTEK 16.07.2021R. – REGION PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ – TRZEŚCIANKA – HAJNÓWKA – BIAŁOWIEŻA
Śniadanie. O 8.00 – wyjazd w kierunku Hajnówki. 9:00 – 9:30 krótki spacer w Trześciance, jednej z urokliwych wsi podlaskich w Krainie Otwartych Okiennic, a już o 10.00 – wejście do soboru Św. Trójcy w Hajnówce. Dalej o 11.00 spacer po parku pałacowym, zobaczymy, Dom Gubernatora z XIXw. ,najstarszy zachowany budynek w Białowieży oraz zabudowania z czasów carskich, takie jak stajnia czy brama pałacowa, stawy dawnego parku pałacowego, gdzie na grobli pomiędzy nimi znajduje się obelisk z autentycznymi napisami w językach polskim i niemieckim, opisującymi zdobycze króla Augusta III podczas polowania w roku 1753., 11.40 -12.30 zwiedzanie Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego + taras widokowy. 13.00 -14.00 – spacer po parku pałacowym, c.d. zobaczymy, cerkiew Św. Mikołaja, w której modlił się ostatni car Rosji, zrekonstruowany budynek dworca Białowieża – Pałac. Następnie udamy się na wspólne ognisko – pieczenie kiełbasek i bigos białowieski na Polanie Żubra. O 16.00 Rezerwat Pokazowy Żubrów. Około 17.30 – wyjazd do Białegostoku. Kolacja, nocleg.
 
7 dzień – SOBOTA 17.07.2021R. – PLUTYCZE – WĘGRÓW – LIW – LUTOGNIEW
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. 8.30 – wyjazd do urokliwej wisi Plutycze i w miarę możliwości spotkanie z bohaterami programu Rolnicy z Podlasia – Andrzejem i Gienkiem. 10.00, pożegnanie z przewodnikiem, przejazd do Węgrowa. O 12.00 nawiedzenie Kościoła ze słynnym lustrem Twardowskiego, Msza Św., Muzeum ekspozycja „Węgrów miasto wielu kultur i religii”. Przejazd do Liwa, a tam – zwiedzanie Zamku Książąt Mazowieckich i Zbrojowni. Około 16.30 wyjedziemy w stronę Lutogniewa, gdzie będziemy około 23.00 i zakończenie pielgrzymko-wycieczki.
Cena zawiera: Przejazd autokarem firmy Pana Paterka (klimatyzacja, barek – płatny we własnym zakresie, video, wc, nowoczesne rozkładane fotele); 6 noclegów w hotelach 4* (pokoje 2 osobowe z łazienkami; dla chętnych: możliwość pokoju 1 os. za dopłatą 560zł.); Wyżywienie: 6 śniadań, 5 kolacji; Teatr, ognisko w Białowieży, obiad tatarski, DJ, wstępy, zestaw słuchawkowy, ubezpieczenie Signal Iduna: NNW (10 000 PLN), opieka pilota; przewodnicy, program pielgrzymki;
Cena nie zawiera: dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie; dopłata w wysokości 560PLN); świadczeń nie wymienionych w ofercie.
UWAGA * Cena: 1890 PLN /osoby (kalkulacja dla grupy min. 53 osoby);
 
Cena: 1960 PLN /osoby (kalkulacja dla grupy min. 43 osoby)
ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW
PODCZAS PIELGRZYMKI MSZE ŚW.
ZAPISY Z WPŁATĄ ZALICZKI 500,00PLN DO 13.06.2021R.
INFORMACJE I ZAPISY: KS. ŁUKASZ ŻURAWSKI KANCELARIA SANKTUARIUM MB POCIESZENIA W LUTOGNIEWIE
LUB TELEFONICZNIE (062) 721-17-27 NR KOM. 794-124-776;