Facebook  ul. Kościelna 14  62 721 17 27 lub nr komórkowy 794-124-776   kancelarialutogniew@wp.pl A A A
Czcionka: AAA « wstecz drukuj

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 07 lipca 2024

niedziela 07.07.2024

1. Godzinki ku czci Matki Bożej w niedzielę o godz. 7.40.
  2. Różaniec w poniedziałek i w środę o 18.35.
  3. Za tydzień w niedzielę wielka uroczystość i radość dla naszej wspólnoty parafialnej. Podczas Mszy św. o 10.30 syn naszej parafii ks. Mirosław Ziembiński będzie dziękować Panu Bogu za 25 lat posługi kapłańskiej. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy.
  4. Składka w przyszłą, a więc drugą niedzielę miesiąca, będzie składką inwestycyjną przeznaczoną na remont kościoła.
  5. Święto św. Benedykta – patrona Europy w czwartek 11.07.
  6. Kancelaria parafialna w czwartek nieczynna.
  7. Zapisanym na wyjazd po Wielkopolsce, przypominam, że wyjazd jest w czwartek o 8.30
  8. Bardzo proszę zapisane osoby na wyjazdy 11 i 18 lipca o wpłatę kosztów wyjazdu.
  9. Msza św. i różaniec za zmarłych z wymienianek rocznych w piątek o 19.00.
  10. Różaniec Fatimski z procesją maryjną w sobotę po Mszy o godz. 17.00. Wspomnimy wówczas 28. rocznicę Nawiedzenia naszej parafii przez MB Fatimską, która przypadnie 19 lipca.
  11. Błogosławieństwo pojazdów i modlitwa w intencji kierowców będzie w dwie niedzielę 21 i 28 lipca po wszystkich Mszach św. oraz w soboty 20 i 27 lipca po Mszy o 17.00. Już dziś można kupić u ministrantów breloczki ze św. Krzysztofem i MB Pocieszenia za 6 zł. do samochodu oraz różańce samochodowe z MBP za 15 zł.
  12. W najbliższą sobotę 13 lipca o 8.00 będziemy ustawiać ołtarz odpustowy. Bardzo proszę ludzi dobrej woli o pomoc w tych pracach. Każda para rąk jest bardzo potrzebna.
  13. Bardzo serdecznie dziękuję rodzinie z Lutogniewa za renowację tablicy ogłoszeniowej przed kościołem.
  14. Odpust MB Szkaplerznej w Kobiernie za tydzień w niedzielę o godz. 12.00.
  15. Jak co roku 7 sierpnia Grupa Granatowa Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę wyruszy z parafii św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie. Szczegóły na plakacie w głównym wejściu do kościoła i stronie farakrotoszyn.pl Osoby chętne do pielgrzymowania, zaangażowania lub wsparcia pielgrzymki mogą zgłaszać się w biurze bazyliki w Krotoszynie lub u ks. Michała Ostafińskiego. Wszystkich zachęcamy do składania intencji, w których będziemy się modlili w czasie pielgrzymki. Skrzynka intencji znajduje się w bazylice przy Ołtarzu MB Różańcowej. Zachęcamy do modlitwy za to dzieło i do wspólnego pielgrzymowania.
  16. Dziękuję za posprzątanie kościoła i jego otoczenia rodzinom Państwa: Sekula, Wachowiak, Wygralak, Konrady, Wojtkowiak z Bożacina oraz za ofiarowane kwiaty.
  17. Polecam prasę katolicką: zostało 6 szt. Do nabycia u ministrantów przy wyjściu z kościoła.
  18. Szukamy sponsorów nowych ławek do kościoła.
  19. Cegiełki na remont kościoła. Świece wotywne MBP, torby ekologiczne z naszego sanktuarium oraz Różańce MBP z Lutogniewa z certyfikatem pamiątki Jubileuszu 25-lecia Koronacji Obrazu. Do nabycia przy chrzcielnicy.