Facebook  ul. Kościelna 14  62 721 17 27   kancelarialutogniew@wp.pl A A A
Czcionka: AAA « wstecz drukuj

VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11 lutego 2024r.

sobota 10.02.2024

1. Dziś XXXII Światowy Dzień Chorego.
  2. Różaniec Fatimski we wtorek po Mszy o godz. 17.00 na salce.
  3. Środa Popielcowa 14 lutego. Tego dnia wkraczamy w okres Wielkiego Postu, a rozpoczniemy go od posypania naszych głów popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły ilościowy - 1 posiłek do syta i dwa skromniejsze oraz jakościowy czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, od którego nie ma dla nikogo dyspensy. Msze o godz. 9.00, 17.00 i 19.00 w kościele.
  4. Nabożeństwa Pasyjne. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu  o godz. 14.30. Kazania pasyjne głosić będzie ks. wikariusz Mateusz Setecki z parafii pw. św. Wawrzyńca w Koźminie. Serdecznie zapraszam do udziału w tych nabożeństwach dzieci, młodzież i dorosłych.
  5. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W zakrystii, (ze względu na remont kościoła) wyłożona jest Księga Abstynencji.
  6. Poszukuję 39 osób, które podejmą w czasie Wielkiego Postu jednodniowy post o chlebie i wodzie w intencji pokoju na świecie oraz w intencjach naszej parafii. Na ołtarzu św. Józefa jest pudełko, w którym są kartki z wypisanymi datami dni Wielkiego Postu z wyłączeniem niedziel i uroczystości.
  7. Za tydzień w I niedzielę Wielkiego Postu, członkowie Grupy Charytatywnej będą rozdawać Rodzinne Skarbonki Wielkopostne na Jałmużnę Wielkopostną. Skarbonki będą odbierane w Niedzielę Palmową 24 marca. Jednocześnie za tydzień zbiórka do puszek na rzecz Caritas.
  8. W piątek Dzień modlitwy i solidarności z Osobami Skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym.
  9. W Środę Popielcową zbiórka ofiar do puszek na organizację pomocy poszkodowanym w wyniku wojny na Ukrainie. Zbiórkę przeprowadzi AK.
  10. Spotkanie Członków Grupy Żywego Różańca za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 10.30.
    1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
    2. 5 dniowa pielgrzymko-wycieczka na Podkarpacie 24-28 czerwca. Szczegóły na naszych stronach internetowych oraz plakaty do zabrania przy wyjściu z kościoła. Zapisy do 28.02. https://sanktuariumlutogniew.pl/aktualnosci/5-dniowa-autokarowa-pielgrzymko-wycieczka-podkarpacie-piekna-jest-nasza-polska-cala-termin-24-28062024r,330
    3. Ministranci i Ministrantki rozprowadzają lizaki w kształcie serc i kwiatów na Walentynki, pozyskując w ten sposób fundusze na swój wyjazd. Zachęcam do wsparcia tej akcji. Daj piątaka – kup lizaka.
      1. Przypominam, że w związku z pracami remontowymi w kościele, Msze w poniedziałek, wtorek i czwartek będą w Domu Pielgrzyma. Bardzo proszę też o umawianie sprzątania.
      2. Cegiełki remontowe: świece wotywne MBP, torby ekologiczne z naszego sanktuarium oraz Różańce MBP z Lutogniewa z certyfikatem pamiątki Jubileuszu 25-lecia Koronacji Obrazu. Do nabycia w zakrystii.
      3. Szukamy sponsorów nowych ławek do kościoła. Koszt 1 ławki z poduszką i podłogą to 4.000,00PLN. Mogą to być osoby indywidualne, rodziny, czy kilka rodzin. Na życzenie ofiarodawców zostanie umieszczona tabliczka z nazwiskiem sponsora na danej ławce. Zainteresowane osoby proszę o kontakt z ks. proboszczem.
      4. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła w dniu wczorajszym Państwu: Elżbiecie Panek, Katarzynie Felce, Ewie Morgiel, Barbarze Bartoszak i Mirosławowi Dziewieczyńskiemu oraz za ofiarę na kwiaty. Dziękuję również rodzinie z Bożacina za ofiarowane do kościoła kwiaty.
      5. Polecam prasę katolicką: dziś nowy numer Opiekuna, w którym m.in.: rekolekcje wielkopostne z Opiekunem, Środa Popielcowa o tradycji związanej z popiołem oraz o relikcie komunizmu Funduszu Kościelnym „czym miał być, a nigdy nie był”. Do nabycia u ministrantów przy wyjściu z kościoła.