Facebook  ul. Kościelna 14  62 721 17 27   kancelarialutogniew@wp.pl A A A
Czcionka: AAA « wstecz drukuj

NIEDZIELA XVIII OKRESU ZWYKŁEGO 31 lipca 2022

sobota 30.07.2022

1. Różaniec w kościele w poniedziałek i środę o 18.35. Dziękuję Róży I za prowadzenie różańca w lipcu, a od jutra proszę o przejęcie dyżuru Różę III.
  2. XI rocznica Nawiedzenia naszej parafii przez MB w Jej Jasnogórskim wizerunku przypada jutro 1 sierpnia.
  3. Jutro 78. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
  4. Godzinki ku czci Matki Bożej w niedzielę o godz. 7.40.
  5. Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień, który jest miesiącem szczególnej modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Na bocznym ołtarzu św. Józefa wystawiona Księga Abstynencji.
  6. Apel Jasnogórski zamiast środy w sobotę o 21.00 wraz z pielgrzymami.
  7. Objazd chorych w piątek od godz. 9.00.
  8. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00 w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu nabożeństwo i Msza Św. w intencji rodzin i obrony poczętego życia.
  9. Pierwszy piątek miesiąca przypada w tym tygodniu. Spowiedź dla dzieci od godz. 15.30,   a o 16.00 Msza Św. Spowiedź dla młodzieży i pozostałych parafian od godz. 18.30.
  10. Adoracja Najświętszego Sakramentu w pierwszy piątek miesiąca o 18.30.
  11. Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę o 9.00.
  12. Święto Przemienienia Pańskiego w sobotę 6 sierpnia.
  13. W sobotę w naszej parafii gościmy pielgrzymów XL Pieszej Gorzowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymi, jak przed rokiem nocują na salach.
  14. Spotkanie Rady Parafialnej za tydzień w niedzielę o 20.00 na probostwie.
  15. Kancelaria parafialna od wtorku do czwartku nieczynna. Zastępować mnie będzie ks. Mirosław Ziembiński.
  16. W związku z zastępstwem zmiana godziny Mszy w czwartek z 8.00 na 9.00.
  17. Zbiórka do puszek dla ofiar handlu ludźmi w Afryce za tydzień w niedzielę po Mszach św. Szczegóły akcji na plakatach na naszych stronach internetowych. Zbiórkę przeprowadzi grupa charytatywna.
  18. Za tydzień w niedzielę będzie można uzyskać tzw. Odpustu Porcjunkuli. Warunki uzyskania odpustu: spowiedź i komunia św., nawiedzenie kościoła i modlitwa w nim, przynajmniej Ojcze nasz i Wierzę w Boga, dowolna modlitwa w intencji Ojca Świętego, brak przywiązania do grzechu, także powszedniego.
  19. W najbliższą sobotę, jako 1 sobotę miesiąca, Msza św. o godz. 17.00 we wszystkich intencjach Nowennowych, które można zamawiać w kancelarii parafialnej lub przez formularz dostępny na naszej stronie internetowej.
  20. Dziś błogosławieństwo pojazdów i modlitwa w intencji kierowców.
  21. Jeśli ktoś z parafian dysponuje polnym kamieniem i może go udostępnić parafii proszę  o kontakt.
  22. W sobotę za 2 tygodnie 13 sierpnia od godz. 9.00 będziemy ustawiać ołtarz polowy na odpust. Dlatego zwracam się już dziś z serdeczną prośbą do mężczyzn i młodzieży z parafii o pomoc w ustawieniu ołtarza. Niech to będzie nasz dar dla MB za Jej opiekę nad nami.
  23. Nowe cegiełki na tynkowanie kościoła – to piękne kubki z nowymi hasłami i w nowym stylu. Ładne, eleganckie, dla młodych i starszych. Zachęcam do nabywania i wspierania tynkowania. Koszt cegiełki 25zł. Dostępne również jako cegiełki ikony obrazu MBP wykonane na drewnie w prezentowym opakowaniu. Koszt 90.00zł.
  24. Herbatka pocieszka cegiełka na tynkowanie kościoła – wyprzedaż 2 szt. w cenie  1 za 10,00zł. na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  25. Dziękuję Państwu: Monice Kot, Karolinie Kostce, Jolancie i Weronice Tuszyńskim i Jarosławowi Polowczykowi  z Bożacina za posprzątanie kościoła oraz terenu przy kościele i za ofiarowane kwiaty. Bóg zapłać.
  26. Polecam prasę katolicką: dziś nowy numer Opiekuna, w którym m.in. o kolejnej akcji pomocowej dla Misji organizowanej w naszej diecezji, o milionach wyrzuconych w błoto i książkach nie dla idiotów oraz po raz pierwszy już dostępny plakat odpustowy. Do nabycia na stoliku przy bocznym wyjściu z kościoła.