Facebook  ul. Kościelna 14  62 721 17 27   kancelarialutogniew@wp.pl A A A
Czcionka: AAA « wstecz drukuj

NIEDZIELA XVII OKRESU ZWYKŁEGO 24 lipca 2022

sobota 23.07.2022

1. Różaniec w kościele w poniedziałek i środę o 18.35.
  2. Godzinki ku czci Matki Bożej w niedzielę o godz. 7.40.
  3. Dziś Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Osoby starsze mogą uzyskać odpust zupełny uczestnicząc w jednej z mszy świętych. Odpustu udziela się również wszystkim, którzy dziś wykonają "uczynek miłosierdzia", odwiedzając samotną osobę starszą.
  4. Dziś i za tydzień błogosławieństwo pojazdów i modlitwa w intencji kierowców. Ministrant będzie rozdawać Niezbędnik Kierowcy, a my będziemy mogli złożyć ofiary na zakup samochodów i paliwa dla zakonów pracujących w krajach misyjnych, jako wsparcie corocznej akcji Miva Polska 1 grosz za szczęśliwie przejechany kilometr. Za ofiarność Bóg zapłać. Wychodząc z kościoła możemy nabyć u ministrantów breloczki ze św. Krzysztofem i MB Pocieszenia lub modlitwę kierowcy do samochodu.
  5. Kancelaria parafialna od jutra do piątku włącznie nieczynna. Wszystkie sprawy załatwimy dopiero w sobotę i niedzielę. W przypadku pogrzebu proszę dzwonić na numer ks. proboszcza 794124776. Zastępować mnie będzie ks. kan. Ryszard Muszyński.
  6. W związku z zastępstwem zmiana godziny Mszy w czwartek z 8.00 na 9.00.
  7. Noc walki duchowej o błog. dla Polski 30 lipca od 21.00 w kościele św. Andrzeja Boboli w Krotoszynie. Szczegóły na plakatach i naszym FB.
  8. Można się nadal zapisywać na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę z Grupą Granatową, która wyruszy 7 sierpnia z parafii św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie. Szczegóły na plakacie w kruchtach kościoła i stronie farakrotoszyn.pl
  9. Dziękuję Państwu: Monice Urbaniak, Piotrowi Krawczykowi, Krystynie Panek, Krystynie Motyl, Wiesławie Danielak, Andrzejowi Maleszce i Zygmuntowi Przybyłkowi z Bożacina za posprzątanie kościoła oraz terenu przy kościele i za ofiarowane kwiaty. Bóg zapłać.
  10. Nowe cegiełki na tynkowanie kościoła – to piękne kubki z nowymi hasłami i w nowym stylu. Ładne, eleganckie, dla młodych i starszych. Zachęcam do nabywania i wspierania tynkowania. Koszt cegiełki 25zł.
  11. Herbatka pocieszka cegiełka na tynkowanie kościoła – wyprzedaż 2 szt. w cenie  1 za 10,00zł. na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  12. Polecam prasę katolicką: zostało 8 szt. Opiekuna. Do nabycia na stoliku przy bocznym wyjściu z kościoła.