Ogłoszenia duszpasterskie NIEDZIELA VI WIELKANOCNA 9.05.2021r.

1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować za wszystkie dowody wsparcia i życzliwości po śmierci mojego Taty Kazimierza. Za złożone wyrazy współczucia, za udział w różańcu i we Mszy Św. pogrzebowej oraz za tak licznie zamówione Msze Św. w Jego intencji. Za wszelkie dobro i jakiekolwiek wsparcie, a szczególnie za obecność i towarzyszenie mnie i mojej mamie w tym trudnym czasie składam staropolskie Bóg zapłać.
  2. Godzinki ku czci Matki Bożej w niedzielę o godz. 7.40.
  3. Różaniec przed Mszą Św. w poniedziałek i środę o 18.35.
  4. Nabożeństwa majowe po głównych Mszach Św. w czwartek po Mszy o 19.00, za tydzień po Mszy Św. o godz. 8.00.
  5. Apel Jasnogórski w piątek o 21.00 przy kapliczce na placu koronacyjnym.
  6. Dni Krzyżowe czyli Dni modlitw o błogosławieństwo w pracy na roli i dobre urodzaje przypadają w poniedziałek, wtorek i środę. Zapraszam w te trzy dni szczególnie rolników z całej parafii i tych, którym leży na sercu troska o chleb powszedni na Msze Św.  w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19.00, po których odbędzie się procesja błagalna o błogosławieństwo w pracy i o dobre urodzaje do krzyża przy kościele.
  7. Objazd chorych w czwartek od godz. 09.15.
  8. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na tynkowanie kościoła.
  9. Różaniec fatimski z procesją maryjną w czwartek po Mszy o 19.00.
  10. Święto św. Macieja Ap. w piątek.
  11. Nowenna 9-ciu dni przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. rozpocznie się w najbliższy piątek i będzie połączona z nabożeństwem majowym.
  12. Święcenia Diakonatu w sobotę w Konkatedrze w Ostrowie o godz. 16.00.
  13. Przy ołtarzu św. Stanisława Kostki do nabycia  propozycje upominków z okazji komunii. Polecam szczególnie Pismo Św. w atrakcyjnej cenie oraz plakaty i symbole eucharystyczne do dekoracji okien na Boże Ciało.
  14. Bóg zapłać za składanie kopert z Daniną parafialną i diecezjalną. Do tej pory wróciło 207 koperty czyli 54% rodzin z parafii.
  15. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła i jego otoczenia w dniu wczorajszym Rodzinom Państwa: Danielaków, Przybyłków, Maleszków i Panków z Bożacina oraz za złożoną ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać.
  16. Polecam prasę katolicką: dziś do nabycia nowy numer Opiekun, w którym m.in.: Jak izolacja i ograniczenia związane z pandemią wpływają na naszą psychikę i codzienne życie; czy duża rodzina to duży problem, czy dużo radości?; Pleban ze wsi pisze o zaletach maseczek. Do nabycia przy wyjściu z kościoła.
  17. Jeśli ktoś chce wspomóc naszą parafię w związku z ograniczoną ilością ludzi w kościele i złożyć ofiarę niedzielną, daninę parafialną czy ofiarami na funkcjonowanie parafii można dokonać wpłat na konto parafialne SANTANDER 25 1090 1157 0000 0001 1382 0311.
  18. W czasie Mszy św. mogą jednorazowo przebywać w kościele 33 osoby, nie wliczając w tę liczbę księży i służby liturgicznej. Dotyczy to również pogrzebów. Na dworze są ławki małżeńskie i duże 4 metrowe dla 3 osób (2 na skraju i 1 na środku) razem 50 miejsc siedzących.
  19. Komunikat Biskupa Kaliskiego

Miesiąc maj to czas nie tylko naszego gromadzenia się na nabożeństwach ku czci Najświętszej Maryi Panny. To czas podkreślenia wartości i potrzeby służby kapłańskiej na rzecz Ludu Bożego. W związku z tym w najbliższym czasie będziemy przeżywać ważne wydarzenia w naszej diecezjalnej wspólnocie. W dniu 15 maja br. o godz. 16.00 w ostrowskiej Konkatedrze św. Stanisława będą miały miejsce święcenia diakonatu, a tydzień później, 22 maja o godz. 16.00 w Katedrze św. Mikołaja w Kaliszu, będziemy radować się darem nowych kapłanów wyświęconych dla naszej diecezji.

Ciesząc się z tych wydarzeń, pragniemy również dziękować dobremu Bogu za kapłanów, którzy w tym roku obchodzą swoje jubileusze święceń: 60-lecia, 50-lecia i 25-lecia. W gronie dostojnych jubilatów znajdują się także: bp Stanisław Napierała, biskup kaliski-senior, oraz bp Łukasz Buzun, biskup pomocniczy. W Katedrze Kaliskiej chcemy składać dziękczynienie za dar życia i powołania wszystkich kapłanów-jubilatów, a uczynimy to w dniach 20 i 27 maja br. podczas Mszy świętych o godz. 12.00.

Jednocześnie w tym istotnym czasie pragniemy prosić Pana, aby powoływał nowych, świętych i oddanych Ewangelii ludzi, którzy poświęcą swoje życie Jezusowi Chrystusowi w Jego Kościele i będą pomagać Ludowi Bożemu w dążeniu do zbawienia. Niech więc ten miesiąc będzie wypełniony w naszych parafiach, wspólnotach i rodzinach żarliwą modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a także wdzięcznością za kapłanów, którzy posługują w naszych parafiach i wspólnotach. Niech naszym kapłanom nie zabraknie modlitwy swoich parafian, ponieważ razem tworzymy Kościół, który wzrasta dzięki modlitwie wszystkich wiernych.

bp Damian Bryl

Biskup Kaliski