Ogłoszenia Parafialne

 

Ogłoszenia duszpasterskie NIEDZIELA XVIII OKRESU ZWYKŁEGO 01.08.2021r.

 1. Godzinki ku czci Matki Bożej w niedzielę o godz. 7.40.
 2. Różaniec w poniedziałek i w środę o 18.35. Dziękuję Róży VI za prowadzenie różańca w lipcu i proszę o przejęcie dyżuru Różę I.
 3. Zbiórka do puszek na poszkodowanych w powodziach i nawałnicach w Europie dziś przy wyjściu z kościoła. Za ofiarność Bóg zapłać.
 4. X rocznica Nawiedzenia naszej parafii przez MB w Jej Jasnogórskim wizerunku przypada w dniu dzisiejszym.
 5. Również dziś 77. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
 6. W dniu dzisiejszym można uzyskać tzw. Odpustu Porcjunkuli. Warunki uzyskania odpustu: spowiedź i komunia św., nawiedzenie kościoła i modlitwa w nim, przynajmniej Ojcze nasz i Wierzę w Boga, dowolna modlitwa w intencji Ojca Świętego, brak przywiązania do grzechu, także powszedniego.
 7. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, który jest miesiącem szczególnej modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Na bocznym ołtarzu św. Józefa wystawiona Księga Abstynencji.
 8. Spotkanie Rady Parafialnej w środę o 20.00.
 9. Apel Jasnogórski w środę o 21.00 przy figurze przed probostwem.
 10. Objazd chorych w czwartek od godz. 9.00.
 11. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00 w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu nabożeństwo i Msza Św. w intencji rodzin i obrony poczętego życia.
 12. Pierwszy piątek miesiąca przypada w tym tygodniu. Spowiedź dla dzieci od godz. 15.30,  a o 16.00 Msza Św. Spowiedź dla młodzieży i pozostałych parafian od godz. 18.30.
 13. Adoracja Najświętszego Sakramentu w pierwszy piątek miesiąca o 18.30.
 14. Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę o 9.00.
 15. Święto Przemienienia Pańskiego w piątek 6 sierpnia.
 16. W piątek w naszej parafii gościmy pielgrzymów XXXIX Pieszej Gorzowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. W roku pandemii, pielgrzymi nocują na salach.
 17. Składka inwestycyjna na tynkowanie kościoła w przyszłą niedzielę.
 18. Zbiórka do puszek na działalność diecezjalnego Radia Rodzina za tydzień w niedzielę. Zbiórkę przeprowadzi AK.
 19. Dziękuję Rodzinom Państwa: Kaików, Wiatroszaków, Nabzdyków, Danielkiewiczów i Biernackich z Lutogniewa za posprzątanie kościoła, terenu przy kościele w dniu wczorajszym i za złożoną ofiarę na kwiaty.  
 20. Polecam prasę katolicką: mamy nowy numer Opiekuna, w którym m.in. czy Papież Franciszek chce „zniszczyć albo zepchnąć Mszę Trydencką do podziemi”, czy może jednak próbuje zawalczyć o jedność Kościoła? Prasa u ministrantów.
 21. W związku z trwającą pandemią Wojewoda Wielkopolski wystosował apel dotyczący szczepień skierowany do mieszkańców Województwa Wielkopolskiego. Z treścią apelu można zapoznać się na tablicach ogłoszeń.