PILNY KOMUNIKAT

Drodzy Parafianie, Czciciele Matki Bożej Pocieszenia!

Od soboty 27.03.2021r. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wprowadza nowe obostrzenia w związku z trwającą pandemią m.in. dotyczące między innymi limitów osób w obiektach kultu religijnego.

W związku z tym w naszym kościele w Lutogniewie będzie mogło jednocześnie być 25 osób nie wliczając służby kościelnej.

Dla mnie, jako proboszcza to bardzo trudne, odmówić komuś wejścia do kościoła, ale bardzo proszę o odpowiedzialne i rzetelne dostosowanie się do zaleceń rządowych i środków ostrożności zalecanych przez Konferencję Episkopatu Polski. Możemy uczestniczyć w nabożeństwach także na zewnątrz kościoła (są ustawione ławki i będzie włączone nagłośnienie), pamiętając jednak o zachowaniu reżimu sanitarnego: odległość 1,5 metra i maseczki.

Przed nami Wielki Tydzień i najważniejsze święta Zmartwychwstania Pańskiego. Chciałbym się z Wami wszystkimi spotkać podczas Triduum Paschalnego i Świąt Wielkiej Nocy, dziś już wiem, że tak, jak przed rokiem, nie będzie to w pełni możliwe.

Na Triduum Paschalne zrobiliśmy zapisy osób, ponieważ wtedy nie ma zamówionych intencji, można zapisać się w zakrystii. Na pozostałe dni w pierwszej kolejności do kościoła wchodzą osoby, które mają zamówioną intencję i ich rodzina.

Zaplanowane transmisje internetowe na naszym profili Sanktuarium MB Pocieszenia w Lutogniewie na Facebooku:

Niedziela Palmowa – godz. 10.30;

Wielki Czwartek – godz. 19.00

Wielki Piątek – Droga Krzyżowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia – godz. 15.00

Wielki Piątek Liturgia Męki i Śmierci Chrystusa z adoracją Krzyża – godz. 19.00

Wigilia Paschalna w Wielką Noc – godz. 21.00

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – godz. 10.30

Poniedziałek Wielkanocny – godz. 10.30

Jest to program zaplanowanych transmisji internetowych, a nie plan wszystkich nabożeństw, ten będzie podany w ogłoszeniach Niedzieli Palmowej.

W wielką Sobotę – jeśli nie zmienią się do tego czasu przepisy – święcić będę pokarmy na stół wielkanocny,ale na zewnątrz kościoła o godz. 12.00 i 14.00 oraz przy salach wiejskich na zewnątrz we Wróżewach 12.30, w Bożacinie 13.00,  i w Dzierżanowie 13.30. Stajemy w odstępach 1,5 metra, w maseczkach i najlepiej po 1 przedstawicielu z rodziny.

Moi Drodzy! Nie jest mi łatwo pisać te słowa i bardzo dobrze zdaję sobie sprawę z uczuć, które możecie w tym czasie przeżywać. Bardzo gorąco Was proszę o pomoc i zrozumienie. Nadal jest udzielona dyspensa, ale ważna wówczas, gdy uczestniczymy w transmisji Mszy Św. przyjmując komunię św. duchowo.  Jest jeszcze okazja do spowiedzi w poniedziałek i środę od 18.35 do 19.00.

Dostosujmy się do obowiązujących zasad i obostrzeń. Bądźmy dla siebie dobrzy i wyrozumiali, dbając o siebie nawzajem. To wszystko ma być dla naszego wspólnego dobra i bezpieczeństwa.

Szczęść Boże ! Wasz Proboszcz.