Ogłoszenia duszpasterskie NIEDZIELA III WIELKANOCNA 18.04.2021r.

1. Dziś na zakończenie 77. Tygodnia Miłosierdzia zbiórka do puszek na wszystkie dzieła Caritas.
  2. Godzinki ku czci Matki Bożej w niedzielę o godz. 7.40.
  3. Różaniec przed Mszą Św. w poniedziałek i środę o 18.35.
  4. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 13. Tydzień Biblijny w Kościele.
  5. Spotkanie rodziców dzieci klas IV odnośnie rocznicy komunii w najbliższy piątek po wieczornej Mszy Św. czyli ok. 19.30. Natomiast rocznica w niedzielę  13 czerwca o godz. 10.30.
  6. Spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. i rodziców (po jednym rodzicu) będzie za tydzień w niedzielę 25 kwietnia po Mszy o 15.00.
  7. Uroczystość św. Wojciecha głównego Patrona Polski w piątek 23 kwietnia. W piątek ze względu na uroczystość nie ma postu.
  8. Za tydzień będą do nabycia  propozycje upominków z okazji komunii.
  9. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza i 58. Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpocznie tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Zbiórka do puszek na Seminarium za tydzień przy wyjściu z kościoła, którą przeprowadzą ministranci.
  10. Bóg zapłać za składanie kopert z Daniną parafialną i diecezjalną. Do tej pory wróciło 190 kopert czyli 50% rodzin z parafii.
  11. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła i jego otoczenia w dniu wczorajszym Paniom: Marii Konrady, Marcie Bernat, Dorocie i Karolinie Baran, Marioli Litwin  z Bożacina oraz za złożoną ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać.
  12. Polecam prasę katolicką: zostało 11 szt. bardzo ciekawego Opiekuna, w którym m.in. czy Pan Jezus może pomóc na smutek?, gdzie w naszej diecezji można adorować Najświętszy Sakrament 24 godz. na dobę?, za co feministki uwielbiają księży biskupów? Do nabycia przy wyjściach z kościoła. Ofiary wrzucamy do koszyków.
  13. Diecezjalne Technikum im. św. Józefa w Kaliszu organizuje tydzień otwarty w dniach od 19 – 24 kwietnia. Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych zainteresowani kształceniem się w zawodach: technik informatyk, mechatronik, programista, technolog drewna, fotografii i multimediów będą mogli zobaczyć szkołę, zapoznać się z ofertą kształcenia i profilem wychowawczym opartym na wartościach katolickich. Prosimy o zachowanie środków sanitarnych.
  14. Jeśli ktoś chce wspomóc naszą parafię w związku z ograniczoną ilością ludzi w kościele i złożyć ofiarę niedzielną, daninę parafialną czy ofiarami na funkcjonowanie parafii można dokonać wpłat na konto parafialne SANTANDER 25 1090 1157 0000 0001 1382 0311.
  15. W czasie Mszy św. może jednorazowo przebywać w kościele 25 osób, nie wliczając w tę liczbę księży i służby liturgicznej. Dotyczy to również pogrzebów.
  16. Nasz kościół jest otwarty w ciągu dnia, by można skorzystać z możliwości do osobistej modlitwy do 19.00. (główne wejście, jak to jest u nas w zwyczaju do kraty)
  17. W kościele siedzimy w ławkach zachowując należytą odległość 1,5 metra.