Ogłoszenia duszpasterskie NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 17.05.2020r.

1. Godzinki ku czci MB w niedziele o  7.40.
    2. Przed tygodniem na budowę kościoła pw. św. Jana Pawła II w Kaliszu zebraliśmy 655,52PLN.
    1. Nabożeństwa majowe na zakończenie adoracji czyli o godz. 19.00, a po nich Msza Św., w czwartek po Mszy o 8.00, w sobotę po  Mszy o 17.00, w niedzielę po Mszy o godz.10.30. Zachęcam rodziców dzieci komunijnych  o wspólny udział w nabożeństwach majowych w kościele lub wspólną modlitwę różańcową o 20.30.
    2. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. za tydzień  w niedzielę po Mszy o 15.00. (Jeden rodzic od dziecka).
    3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, wtorek, środę i piątek od 18.30 do 19.00 i wówczas okazja do spowiedzi św.
    4. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
    5. Dzień Matki we wtorek 26 maja.
    6. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego za tydzień w niedzielę 31 maja. Jednocześnie tego dnia kończy się okres Wielkanocny w Kościele. Natomiast czas Komunii i Spowiedzi Wielkanocnej kończy się w naszej Diecezji w Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Bożego Ciała, tj. 11 czerwca.
    1. Dziękuję tym rodzinom, które jeszcze składają koperty z doroczną Daniną parafialną i diecezjalną. Do tej pory wróciło 195 kopert czyli 46% rozdanych.
    2. Przy ołtarzu św. Stanisława Kostki do nabycia plakaty i symbole eucharystyczne do dekoracji okien na Boże Ciało.
    3. Bardzo dziękuję za pomoc w sprzątaniu i dezynfekcji kościoła w dniu wczorajszym Państwu: Renacie i Jakubowi Ciesiółkom, Agnieszce i Łukaszowi Szymczakom i Ewie Grzesiak z Lutogniewa oraz za ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać.
    4. Polecam prasę katolicką: dziś nowy numer Opiekuna, a w nim m.in. sylwetki neoprezbiterów, oraz komu oddał swoje życie Karol Wojtyła. Do nabycia przy wyjściu z kościoła.
    1. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Czesław Kubiak, lat 78, z Lutogniewa Miodowej, którego pogrzeb odbył się we wtorek. Wieczny odpoczynek…
    2. Jeśli możesz i chcesz wspomóc swoją parafię w dobie pandemii, złożyć daninę parafialną, czy ofiary na funkcjonowanie parafii? Jest skarbona w wejściu do kościoła, ale też jest konto parafialne na które można dokonywać wpłat SANTANDER 25 1090 1157 0000 0001 1382 0311. Darowizny na rozwój kultu można odliczyć od podatku. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy od Parafii proszę o kontakt.
    3. W czasie Mszy św. może jednorazowo przebywać w kościele 49 osób. Dotyczy to również pogrzebów, adoracji, różańca. Na dworze są ławki małżeńskie i duże 4 metrowe dla 3 osób (2 na skraju i 1 na środku) razem 76 miejsc plus stojące co 2 metry.
    4. W kościele siedzimy w ławkach zachowując należytą odległość 2 metrów.
    5. Do końca maja o godz. 20.30 w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia i o deszcz. Proszę, aby w tym czasie w waszych domach łączyć się w tej modlitwie, jak również przez transmisję na naszym profilu na FB. Przypominają nam o tym bijące o 20.30 dzwony.
    6. W ważnych i pilnych sprawach proszę najpierw o kontakt telefoniczny794 124 776 lub przez media społecznościowe.