Ogłoszenia duszpasterskie NIEDZIELA VI WIELKANOCY 22.05.2022r.

1. Różaniec w kościele w poniedziałek i środę o 18.35.
    2. Godzinki ku czci Matki Bożej w niedzielę o godz. 7.40.
    1. Nabożeństwa majowe o godz. 19.00, w czwartek po Mszy o godz. 8.00, w sobotę z Nowenną po Mszy o 17.00, dziś i w niedzielę za tydzień po Mszy o 10.30.
    2. Apel Jasnogórski w środę o 21.00 przy figurze MB w Bożacinie. Wyjazd rowerowy o 20.30 sprzed probostwa.
    3. Spotkanie dzieci komunijnych we wtorek o 16.30.
    4. Spotkanie dzieci kl. IV przed rocznica komunii w sobotę o 9.00.
    5. Dni Krzyżowe czyli Dni modlitw o błogosławieństwo w pracy na roli i dobre urodzaje przypadają w poniedziałek, wtorek i środę. Zapraszam w te trzy dni szczególnie rolników z całej parafii i tych, którym leży na sercu troska o chleb powszedni na Msze Św. w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19.00, po których odbędzie się procesja błagalna o błogosławieństwo w pracy i o dobre urodzaje do krzyża przy kościele.
    6. Kancelaria parafialna w poniedziałek nieczynna.
    7. Święto NMP Wspomożycielki Wiernych we wtorek 24 maja.
    8. Dzień Matki w czwartek 26 maja.
    9. VIII Pielgrzymka Wspólnoty Wiara i Światło z diecezji kaliskiej w sobotę o godz. 10.00.
    10. Nowenna 9-ciu dni przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. rozpocznie się w najbliższy piątek i będzie połączona z nabożeństwem majowym.
    11. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypada za tydzień w niedzielę 29 maja.
    1. Przy ołtarzu św. Stanisława Kostki do nabycia propozycje upominków z okazji komunii.
    2. Dziękuję Rodzinom Państwa: Panków, Andrzejaków, Kaczmarków, Bernatów  i Robakowskich z Wróżew za posprzątanie kościoła oraz terenu przy kościele i ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać.
    3. Herbatka pocieszka cegiełka na tynkowanie kościoła – wyprzedaż 2 szt. w cenie 1 za10,00zł. na stoliku przy wyjściu z kościoła.
    4. Polecam prasę katolicką: dziś nowy numer Opiekuna, w którym tegoroczni neoprezbiterzy. Do nabycia u ministrantów przy wyjściu z kościoła.
    5. Uwaga rodzice dzieci klas drugich szkół podstawowych. Generalne sprzątanie kościoła, terenu wokół kościoła i probostwa przed I Komunią Św. będzie w czwartek 2 czerwca. Na prośbę rodziców w 2 turach o 10.00 i 17.00. Proszę o informację i zapisy, kto którą godzinę wybiera do przyszłej niedzieli.
    1. W dniach 27-28 maja odbędzie się 8 edycja „Festiwalu Tratwa” w Pleszewie. Zapraszamy młodzież do uczestnictwa w tym wydarzeniu przez wspólne warsztaty, spotkania, modlitwę i koncerty. W piątek 27 maja odbędzie się wieczór wspólnej modlitwy w Kościele Najświętszego Zbawiciela. W sobotę część warsztatowa zakończona koncertem Zespołu TGD (które obchodzi swoje 40lecie) o godzinie 20.00 w „Zajezdni Kultury” Rejestracja na część warsztatową rozpocznie się od 16 maja przez stronę jestemnatratwie.pl