Ogłoszenia duszpasterskie V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29.03.2020r.

1. W czasie Mszy św. może jednorazowo przebywać w kościele 5 osób, nie wliczając w tę liczbę księży i służby liturgicznej. Dotyczy to również pogrzebów, adoracji, różańca czy Drogi Krzyżowej.
  2. POZOSTAŃCIE W DOMACH!!! ZRÓBMY PIERWSZEŃSTWO OSOBOM, KTÓRE MAJĄ ZAMÓWIONE INTENCJE MSZALNE.
  3. Obowiązuje dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Św., aby była zrealizowana należy uczestniczyć we Mszach św. poprzez media: telewizję, radio, Internet. Proszę o godne przeżycie Mszy Św.
  4. Nasz kościół jest otwarty w ciągu dnia, by można skorzystać z możliwości do osobistej modlitwy do 19.00. (główne wejście, jak to jest u nas w zwyczaju do kraty)
  5. W kościele siedzimy w ławkach zachowując należytą odległość 1 metra.
  6. W ciągu tygodnia adoracja najświętszego sakramentu w poniedziałek, wtorek, środę i piątek od godz. 19.00 do 19.30 i wówczas okazja do spowiedzi św. w konfesjonale lub na życzenie penitenta w zakrystii lub przy kapliczce św. Antoniego. Spowiedź również przed Mszą Św. w niedzielę.
  7. Codziennie o godz. 20.30 w kościele – bez udziału wiernych – odmawiam różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Proszę, abyście w tym czasie w waszych domach łączyli się ze mną w tej modlitwie. Przypomną nam o tym bijące o 20.30 dzwony.
  8. Na czas pandemii Godzinki, różaniec przed Mszą Św. w poniedziałki i środy, nabożeństwo pierwszej soboty odwołane.
  9. Objazd chorych w czwartek od godz. 9.00 – tylko na wyraźne życzenie i potrzebę, które proszę zgłaszać telefonicznie.
  10. Pierwszy piątek. Spowiedź od 19.00 do 19.30 wg wyżej podanych zasad.
  11. Wiele osób pyta co z daniną parafialną, ofiarą na kwiaty do Grobu Pańskiego, jak ze zwrotem skarbonek jałmużny wielkopostnej? Możliwości jest wiele. Jest skarbona  w wejściu do kościoła, ale też jest konto parafialne na które można dokonywać wpłat       SANTANDER 25 1090 1157 0000 0001 1382 0311
  12. Od jutra zmiana godzin Mszy Św. na czas letni czyli w poniedziałki, wtorki, środy i piątki z godz. 17.00 na godz. 19.00. Msze Św. w czwartki o 8.00 i soboty o 17.00 pozostają bez zmian. Jednak na czas pandemii Msza Św. zamiast 19.00 będzie o 20.00.
  13. Za tydzień spotkanie dzieci komunijnych i rodziców odwołane. Ponieważ nasz termin pierwszej Komunii św. to 7 czerwca, dlatego decyzję o jego zmianie podejmiemy po Wielkanocy, po konsultacji wszystkich rodziców z Radą Rodziców komunijnych. Proszę się z nimi kontaktować telefonicznie. Proszę również o jeszcze 2 tygodnie cierpliwości. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji.
  14. XV Rocznica śmierci Ojca św. Jana Pawła II w czwartek.
  15. Msza Św. i różaniec za zmarłych z wymienianek rocznych w piątek o godz. 20.00 tym razem bez udziału wiernych.
  16. Niedziela Palmowa za tydzień.
  17. Szczegóły Triduum Paschalnego i Świąt podam w przyszłym tygodniu. Na chwilę obecną bez udziału wiernych.
  18. Nabożeństwa Pasyjne. W piątek Droga Krzyżowa o 19.30. Gorzkie Żale odwołane.
  19. Módlmy się za osoby, które w tym tygodniu będą modlić i pościć w naszych intencjach.
  20. W ważnych i pilnych sprawach proszę najpierw o kontakt telefoniczny794 124 776 lub przez media społecznościowe.
  21. Proszę również o troskę o osoby starsze, samotne, czy mają co jeść, czy mają zakupy, o swoich sąsiadów i znajomych. Zadzwońmy do nich, poświęćmy im swój czas na rozmowę telefoniczną czy przez media społecznościowe. Wspierajmy się wzajemnie. To tak ważne w tym szczególnym czasie.
  22. Baranki z białej czekolady na stół wielkanocny, jako akcja charytatywna Caritas w cenie 5 zł. Są wyłożone w kruchcie kościoła, a pieniądze wrzucamy do skarbony.
  23. Polecam prasę katolicką: dziś nowy numer Opiekuna, w którym szczególnie polecam Orędownicy w czasie epidemii. Do nabycia w kruchcie kościoła ofiarę wrzucamy do puszki oraz są w zakrystii.
  24. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Leszek Skrzypczak, lat 51 z Wróżew, którego pogrzeb odbył się w środę oraz śp. Jan Jerzak, lat 81 pochodzący z Lipówca, którego pogrzeb odbył się w sobotę. Wieczny odpoczynek…