Ogłoszenia duszpasterskie III NIEDZIELA ZWYKŁA 26.01.2020r.

1. Dziękuję tym wszystkim parafianom, którzy przyjęli mnie do swojego domu z Wizytą Duszpasterską. Przychodziłem do Was w imieniu Kościoła, by błogosławić i modlić się o opiekę Bożą, MB Pocieszenia i św. Józefa. Dziękuję, tym rodzinom, które złożyły ofiary, na inwestycje parafialne, jak również za przygotowane poczęstunki dla mnie i ministrantów, za gościnność, uśmiech, dobre słowo i otwarte serce oraz za pomoc w transporcie. Bóg zapłać.
  2. Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej przypada za tydzień w niedzielę 2 lutego. To również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, czyli poświęconego Bogu w życiu zakonnym lub w Instytutach Świeckich. Podczas Mszy Św. będzie poświęcenie gromnic.
  3. Zbiórka do puszek na Zakony Kontemplacyjne w naszej Diecezji, za tydzień w niedzielę przed kościołem. Zbiórkę przeprowadzi Akcja Katolicka.
  4. Msza Św. ze szczególnym udziałem dzieci za tydzień w niedzielę o godz. 15.00. Dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. przynoszą swoje gromnice te od chrztu.
  5. Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę o godz. 9.00.
  6. Odpust w Starymgrodzie ku czci Oczyszczenia NMP za tydzień w niedzielę o 12.00.
  7. Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w rozebraniu szopki i dekoracji świątecznych.
  8. Kancelaria parafialna nieczynna od 27.01. do 07.02. W tych dniach nie wydaje się żadnych zaświadczeń i nie załatwia żadnych spraw. W razie pogrzebu proszę o kontakt z Panią kościelną ona powiadomi księdza. W tym tygodniu zastępuje mnie ks. proboszcz Jarosław Foryś z Benic, a w przyszłym ks. proboszcz Andrzej Matuszak z Wielowsi.
  9. Ze względu na zastępstwo tylko w tym tygodniu zmiana godzin Mszy Św. w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o 16.45, a w czwartek o 9.00.
  10. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła w dniu wczorajszym Paniom: Kmiecik Urszuli, Kościelnej Joannie, Piasecznej Marlenie, Majewskiej Iwonie, Jagła Annie oraz Panu Robak Pawłowi z Bożacina,  oraz za ofiarowane kwiaty.
  11. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Maria Szczotka, lat 65 z Krotoszyna, której pogrzeb odbył się w piątek oraz śp. Zenon Lizak, lat 68 z Bożacina ul. Jagły, którego pogrzeb odbył się wczoraj. Wieczny odpoczynek…
  12. Polecam prasę katolicką: dziś nowy numer Opiekuna, w którym  m.in. 3 ciekawe artykuły na temat małżeństwa: „Małżeństwo w centrum”, Kryzysowe pragnienie”, i „Na całe życie”, a także piękne świadectwa związane z życiem konsekrowanym polecam szczególnie „Miłosierdzie czynne całą dobę” i „Recepta na udane i szczęśliwe życie”. Do nabycia u ministrantów przy wyjściu z kościoła. U nich także świece gromnice w cenie 10.00 zł.

OFIAROWANIE PAŃSKIE 02 lutego 2020r.

1. Dziś Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. To również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, czyli poświęconego Bogu w życiu zakonnym lub w Instytutach Świeckich. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Zakony Kontemplacyjne w naszej Diecezji.
  2. Msza Św. ze szczególnym udziałem dzieci o godz. 15.00 i poświecenie gromnic dzieci komunijnych.
  3. Wspomnienie św. Błażeja patrona chorujących na choroby gardła i strun głosowych, mówców i śpiewaków jutro 3 lutego. Specjalne błogosławieństwo przy użyciu świec będzie po Mszy Św. o 17.00.
  4. Apel Jasnogórski w pierwszą środę miesiąca bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 17.00.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00 w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu nabożeństwo i Msza Św. w intencji rodzin i obrony poczętego życia.
  6. Objazd chorych w tym miesiącu w drugi czwartek miesiąca 13 lutego od godz. 9.00.
  7. Pierwszy piątek miesiąca w tym tygodniu. Spowiedź dla dzieci  od godz. 15.30, a o 16.00 dodatkowa Msza Św. Spowiedź dla młodzieży i pozostałych parafian od 16.40.
  8. Adoracja NS w piątek od godz. 16.30.
  9. W środę swoje imieniny obchodzi Pani Katechetka Agata Hadryś, której życzymy wielu łask Bożych i owocnej pracy katechetycznej wśród dzieci naszej parafii.
  10. Kancelaria parafialna nieczynna do 07.02. W tych dniach nie wydaje się żadnych zaświadczeń i nie załatwia żadnych spraw. W razie pogrzebu proszę o kontakt z Panią kościelną ona powiadomi księdza. W tym tygodniu zastępuje ks. proboszcz Andrzej Matuszak z Wielowsi.
  11. Druga rocznica śm. ks. kan. Zygmunta Krysmalskiego przypada w czwartek 6 lutego. Zapraszam na Mszę Św. w niedzielę o godz. 8.00 i wspólnej modlitwy w jego intencji.
  12. Składka w przyszłą, a więc drugą niedzielę miesiąca, będzie składką inwestycyjną przeznaczoną na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Ponieważ niektórzy oddają już koperty z daniną pragnę poinformować, że całość tegorocznej daniny parafialnej zostanie przeznaczona na tynkowanie kościoła. Będzie to nasza imienna indywidualna ofiara na ten cel. Trudno mi wyznaczać sumę, ale jedynie zwrócę uwagę, że każdy z nas jest współodpowiedzialny za utrzymanie i remonty kościoła.
  13. W przyszłą niedziele ministranci naszej parafii rozprowadzać będą lizaki w kształcie serc na Walentynki, pozyskując w ten sposób fundusze na swój wyjazd wakacyjny.
  14. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła w dniu wczorajszym Państwu: z Bożacina,  oraz za ofiarowane kwiaty.
  15. Polecam prasę katolicką: został Opiekun. Do nabycia u ministrantów przy wyjściu z kościoła. U nich także świece gromnice. W zakrystii do odbioru miesięcznik Różaniec na luty.