Ogłoszenia duszpasterskie NIEDZIELA III OKRESU ZWYKŁEGO 23.01.2022r.

1. Dziś III Niedziela Słowa Bożego.
  2. Święto Nawrócenia św. Pawła Ap. we wtorek 25 stycznia.
  3. We wtorek 25 stycznia przypada I rocznica nominacji bpa Damiana Bryla na urząd biskupa diecezjalnego naszej diecezji. W tym dniu otoczmy Księdza Biskupa szczególną modlitwą.
  4. XXII Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce przypada w środę 26.1.
  5. Dziękuję parafianom, którzy przyjęli mnie do swojego domu z Wizytą Duszpasterską mimo pandemii, dziękuję tym, którzy przyszli na Mszę św. kolędową w ich intencji. Dziękuję za złożone ofiary, za gościnność, uśmiech, dobre słowo i otwarte serce. Bóg zapłać.
  6. Caritas Diecezji Kaliskiej zwraca się z prośbą o przekazywanie 1% podatku dochodowego na cele statutowe.
  7. Jest możliwość otrzymywania pomocy żywnościowej Caritas z  programu FEAD. Dochód wg. określonych kryteriów: 220% dochodów: dla osoby samotnie gospodarującej: 1542,20 zł oraz 1161,60 zł na 1 osobę w rodzinie. Zainteresowane osoby proszę o kontakt z ks. proboszczem jeszcze tylko w dniu dzisiejszym.
  8. Chętne osoby do pomocy w rozbieraniu Szopki i dekoracji świątecznych zapraszam we wtorek od godz. 17.30.
  9. U ministrantów przy wyjściu z kościoła do nabycia świece gromnice.
  10. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele czyli o używaniu maseczek.