NIEDZIELA II WIELKIEGO POSTU
17 marca 2019r.

1. W najbliższy czwartek 21 marca będziemy w naszej parafii przeżywać Wizytację kanoniczną pod przewodnictwem ks. bpa Łukasza Buzuna. Bardzo proszę wszystkich parafian o wywieszenie flag tego dnia dla podkreślenia rangi uroczystości. Program jest następujący. O godz. 14.00 spotkanie z nauczycielami na probostwie, o 15.00 zapraszam na Cmentarz gdzie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia przy krzyżu oraz spotkanie rodziców i małych dzieci, następnie odwiedziny chorych w Dzierżanowie. Na godz. 16.00 zapraszam Radę Parafialną ekonomiczną i duszpasterską wraz z prezesami grup i zelatorkami na probostwo. Natomiast wszystkich Parafian zapraszam i proszę  o liczny udział we Mszy Św. o godz. 17.00, podczas której przedstawię sprawozdanie z życia naszej parafii z minionych 5 lat naszych dokonań duchowych i materialnych oraz planach na przyszłość.
2. Dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Polskimi Misjonarzami. Ogólnopolska zbiórka do puszek „Ad Gentes”, na utrzymanie polskich misjonarzy przy wyjściu z kościoła.
3. Nabożeństwa Pasyjne. Piątek Droga Krzyżowa o 16.30. Gorzkie Żale niedziela o godz. 14.30.
4. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w środę o godz. 18.30 w kościele.
5. Spowiedź dla młodzieży, rodziców i świadków przed bierzmowaniem w środę o 19.00.
6. W czwartek 21 marca podczas Mszy Św. o godz. 17.00 J.E. Ks. Bp Łukasz Buzun udzieli trzydziestu ośmiu młodym ludziom z naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy za naszą młodzież.
7. Sprzątanie kościoła i jego otoczenia przez rodziców młodzieży przed bierzmowaniem  jutro w poniedziałek o godz. 16.30. Proszę przynieść potrzebny sprzęt do prac w kościele i na zewnątrz.
8. Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i Opiekuna Zbawiciela we wtorek 19 marca. Msze w naszym kościele o 9.00 i 17.00. Suma odpustowa w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu o godz. 12.00.
9. Grupa charytatywna rozprowadza baranki z białej czekolady do święconki i na stół wielkanocny, jako akcję charytatywną Caritas w cenie 5 zł. przy ołtarzu św. St. Kostki oraz piękne świąteczne świece ze sprzedaży których wspomożemy prace remontowe kościoła.
10. Módlmy się za osoby, które w tym tygodniu będą modlić i pościć w naszych intencjach.
11. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w niedzielę za dwa tygodnie. Już dziś można zabrać od ministrantów przy wyjściu z kościoła programy rekolekcji, dostępny również na stronie internetowej.
12. Rekolekcje dla par niesakramentalnych z terenu diecezji kaliskiej odbędą się w dniach 22-24 marca br.: w piątek i  sobotę o godz. 19.00, zakończenie w niedzielę o godz. 16.00. Zapraszamy do Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego w Kaliszu, ul. Stawiszyńska 2
13. Kurs przedmałżeński  rozpocznie się w niedzielę 31 marca Mszą Świętą w kościele św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie o godz. 19.00.
14. Zwolniły się 2 miejsca na wyjazd do Małopolski termin 24-26 kwietnia. Szczegóły na stronie internetowej.
15. Franciszkanie z Kobylina zapraszają na spektakl Pasja w wykonaniu Teatru-A z Gliwic w sobotę 23 marca o godz. 19.15.
16. Polecam prasę katolicką: zostały 2 szt. Opiekuna. Do nabycia u ministrantów przy wyjściu z kościoła.