NIEDZIELA XXIV OKRESU ZWYKŁEGO
15 września 2019

1. Godzinki ku czci Matki Bożej w niedzielę o godz. 7.40.
2. Różaniec przed Mszą Św. w poniedziałek i środę o 18.35.
3. Święto św. Stanisława Kostki w środę, a św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w sobotę.
4. Od jutra do czwartku 26 września kancelaria parafialna nieczynna.
5. W czasie mojej nieobecności zastępują mnie księża proboszczowie z Benic i Staregogrodu. W przypadku pogrzebu proszę o kontakt z Panią kościelną ona powiadomi wówczas księdza.
6. Kolejny już raz i cały czas bez skutku proszę o segregację śmieci na cmentarzu. Wyraźnie widać od czego są kontenery szkło, plastik, pozostałe odpady. Jednak nadal trudno o segregację śmieci. Jeśli się tego nie nauczymy przy nowych stawkach wywozu śmieci, będziemy musieli również podnieść opłatę za pokładne. Również przy kładzeniu kostki obok grobu, po pierwsze trzeba mieć na to pozwolenie zarządcy cmentarza, a po drugie kostka ma być położona równo z ziemią oraz tak, aby było przejście między grobami czy możliwość zagrabienia ziemi, gdzie kostki wokół grobu nie ma. Źle położona kostka będzie skutkować jej rozbiorem.
7. Bardzo dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła i jego otoczenia w dniu wczorajszym oraz za ofiarowane kwiaty Państwu: Grażynie Grzelak, Zofii Wiatroszak, Beacie Kowalskiej, Małgorzacie Mielcarek i Stanisławowi Szczotce z Dzierżanowa.
8. U ministrantów przy wyjściu z kościoła kalendarze z aniołami po 4 zł. i nasze lutogniewskie po 2 zł. W zakrystii do odbioru miesięcznik Różaniec.
9. Wyprzedaż Lutogniewskiej Krówki Pocieszki. Przy zakupie 2 paczek trzecia paczka gratis lub przy zakupie 1 paczki kalendarz gratis.