NIEDZIELA V WIELKANOCNA
19 maja 2019

1. Słowo Rady Stałej  Konferencji Episkopatu Polski (…)
2. Dziś przypada 40. rocznica święceń kapłańskich Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka. Otaczamy Księdza Biskupa naszą modlitwą i zawierzmy wstawiennictwu MB Pocieszenia.
3. Różaniec w poniedziałek i środę o 18.35.
4. Godzinki w niedzielę o godz. 7.40.
5. Nabożeństwa majowe po głównych Mszach Św. w czwartek po Mszy o godz. 8.00, a w niedzielę za tydzień po Mszy o 15.00.
6. Apel Jasnogórski o 21.00: w środę przy kapliczce na placu koronacyjnym opodal grzybka, a w piątek przy figurze MB przed głównym wejściem do kościoła.
7. Spotkanie rodziców z dziećmi przed rocznicą komunii będzie we wtorek o godz. 17.00.
8. VI Pielgrzymka Wspólnoty Wiara i Światło z diecezji kaliskiej w sobotę o godz. 11.00.
9. Święto NMP Wspomożycielki Wiernych w sobotę 24 maja.
10. Dzień Matki za tydzień w niedzielę 26 maja.
11. Święcenia Prezbiteratu 7 nowych kapłanów diecezji w sobotę o 11.00 w Katedrze kaliskiej.
12. Po raz kolejny chcemy się włączyć w akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego pod hasłem Oczyść dom i świat z elektrośmieci i zostań patronem Polskich Misjonarzy. Każdy kto ma taki niepotrzebny sprzęt może go przynieść pod Altankę u Plebanka do czwartku włącznie. W piątek ten sprzęt zostanie już odebrany. Przy wyjściu z kościoła dla zainteresowanych ulotki informacyjne.
13. Dziękuję tym rodzinom, które jeszcze składają koperty z doroczną Daniną parafialną i diecezjalną.
14. Poszukujemy chętnych osób, które chciałby swoją pracą pomóc w V Festynie Parafialnym 23 czerwca. Ludzi dobrej woli bardzo proszę o kontakt z ks. proboszczem.
15. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy sprzedaż losów na loterię fantową „Pomagamy więc wygrywamy”. Przypomnę, że nagroda główna loterii to nowy samochód osobowy Dacia Sandero. Koszt losów 10 zł.
16. Wyjazd na Musical PIPPIN, historia prawdziwa o poszukiwaniu szczęścia do Teatru Muzycznego w Poznaniu w czwartek 12 września o godz. 15.00. Koszt 110 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
17. Został przygotowany wyjazd wakacyjny dla rodzin, dzieci i młodzieży w terminie 29-31 lipca. Zainteresowane osoby mogą zabrać program wyjazdu przy wyjściu z kościoła. Zapisy tylko w tym tygodniu.
18. Grupa charytatywna zamierza wysłać dzieci na bezpłatne kolonie Caritas do Przedborowa w terminie 4-13 lipca. Jeśli są chętne dzieci w wieku 10 – 14 lat, których rodziców nie stać na kolonie dla ich dzieci, bardzo proszę o zgłoszenie w kancelarii przez rodziców do środy włącznie.
19. Dziękuję Rodzinom Państwa: Panków, Jędrzejaków, Machowskich, Kabatów i Stępniaków za posprzątanie kościoła oraz terenu przy kościele i za ofiarowane kwiaty.
20. Polecam prasę katolicką: dziś nowy numer Opiekuna, w którym m.in. sylwetki 7 nowych kapłanów oraz 40 –letniej służbie dla Kościoła ks. bp Edwarda Janiaka. Do nabycia u ministrantów przy wyjściu z kościoła. U nich także Lutogniewska Krówka Pocieszka.
21. Wczoraj do wieczności odszedł śp. Józef Gościniak, lat 62, z Lutogniewa ul. Kościelnej, którego pogrzeb będzie się we wtorek o godz. 12.00, wyprowadzenie z kaplicy 11.30. Różaniec za zmarłego dziś po Mszy o 15.00, i w poniedziałek o 18.35. Wieczny odpoczynek.