poniedziałek, 12 sierpień 2019 14:22

LUBELSZCZYZNA - ODKRYWAMY WSCHÓD POLSKI I LWÓW NA UKRAINIE

SANKTUARIUM MB POCIESZENIA W LUTOGNIEWIE ORGANIZUJE 5 - DNIOWĄ - AUTOKAROWĄ PIELGRZYMKO – WYCIECZKĘ ODKRYWAMY WSCHÓD POLSKI – ORAZ LWÓW NA UKRAINIE. NA TRASIE: LUTOGNIEW – KAZIMIERZ DOLNY – NAŁĘCZÓW - LUBLIN – KOZŁÓWKA – LWÓW – ZAMOŚĆ – ZWIERZYNIEC – SZCZEBRZESZYN – KRASNOBRÓD – JÓZEFÓW - LUTOGNIEW
TERMIN: 21 - 25.04.2020R.  KOSZT: 1190,00 PLN


1 dzień – WTOREK 21.04.2020  – LUTOGNIEW – KAZIMIERZ DOLNY – NAŁĘCZÓW
O godzinie 03:30 Msza Św. w Sanktuarium MB Pocieszenia w Lutogniewie. Po niej pakowanie bagaży do autokaru, i wyjazd 4.15.  O 11.00 Przyjazd do Kazimierza Dolnego. Spotkanie z przewodnikiem. Zobaczymy urokliwe miasto artystów i galerii. Spacer zaczniemy od Rynku z zabytkowymi Kamienicami Braci Przybyłów oraz charakterystyczną drewnianą studnią. Przejazd ekobusikami - dojazd do Korzeniowego Wąwozu i Kirkutu.  Historia Kazimierza żydowskiego. Będziemy podziwiać panoramę z Góry Trzech Krzyży. Czas wolny na zakup pamiątek, kogutów kazimierskich, a także pyszne gofry. Przejazd do Nałęczowa. Spacer po Parku. Zobaczymy m.in. Pałac Małachowskich, ławeczkę Prusa, zabytkowe założenie uzdrowiska i jeziorko miłości. Wejście do Palmiarni i degustacja trzech rodzajów wód zdrowotnych: Celiński, Barbara i Miłość.  Historia Prusa i Żeromskiego związanych emocjonalnie z tym pięknym miasteczkiem. Przejazd w stronę Lublina na nocleg i kolację. Zakwaterowanie w Hotelu Korona**** SPA z basenem. Odpoczynek.
2 dzień – ŚRODA 22.04.2020R. – KOZŁÓWKA - LUBLIN
Rano po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem. Przejazd do Kozłówki. Zwiedzanie Pałacu Zamoyskich, perły baroku na Lubelszczyźnie, we wnętrzach których, zachował się autentyczny wystrój z przełomu XIX i XX wieku w stylu tzw. Drugiego Cesarstwa. Kaplica Pałacowa z kopią nagrobka „Matki Rodu” – Zofii Zamoyskiej z Czartoryskich. Msza Św. w Kaplicy Pałacowej. Zwiedzanie, jedynego w swoim rodzaju, Muzeum Socrealizmu oraz Powozowni. Powrót do Lublina – zwiedzanie miasta ze znakiem dziedzictwa europejskiego. Zobaczymy Wzgórze Zamkowe z  Kaplicą Trójcy Świętej; znajdują się tu unikatowe freski rusko-bizantyjskie, ufundowane przez  Króla Władysława Jagiełłę. Wejdziemy na Donżon – punkt widokowy i miejsce historii zamku od czasów średniowiecza po ciężkie i trudne czasy zamku, jako więzienia. Zobaczmy tereny dawnej dzielnicy żydowskiej z latarnią pamięci. Przez  Bramę Grodzką wejdziemy na wzgórze staromiejskie. Zobaczymy Plac po Farze, Klasztor oo. Dominikanów, Trybunał, Bramę Krakowską oraz Archikatedrę. Podczas zwiedzania Starego Miasta przerwa na obiad i kawę, zakup pamiątek, w tym cebularzy lubelskich   Przejdziemy także na Plac Litewski, gdzie znajduje się upamiętnieni Unii Polsko-Litewskiej, piękne pałace bogatych rodów szlacheckich i zobaczymy piękne fontanny! Zwiedzanie zabytkowej, podziemnej trasy Browarów Lubelskich „Perła” z degustacją. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.
3 dzień – CZWARTEK 23.04.2020R. – LWÓW
Poranna pobudka, pobranie boxów śniadaniowych i o godz. 5.00 wyjazd do Lwowa. Przejście graniczne w Hrebennym. We Lwowie spotkanie z przewodnikiem. Panoramiczny objazd po mieście: ul. Gródecka, kościół św. Anny, Uniwersytet Jana Kazimierza (d. Sejm Galicyjski), katedra greckokatolicka św. Jura, kościół św. Elżbiety, gmach Politechniki Lwowskiej, kościół św. Marii Magdaleny, pałac Sapiehów, budynek Ossolineum. Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt Lwowskich – najstarsza zabytkowa nekropolia Lwowa. Jest miejscem pochówku wielu znanych postaci zasłużonych dla Polski i Ukrainy. kultury. Spacer po Starym Mieście, m.in. kamieniczki w Rynku i budynek Ratusza, kamienica „Królewska” (Korniaktów), kaplica Boimów, Katedra Łacińska, kościół jezuitów, pomnik Adama Mickiewicza, Opera Lwowska. Dzielnica Ormiańska z katedrą ormiańską. Zakupy i czas wolny. Biesiada z zakąskami, słoniną, daniami gorącymi i tańce z Kapelą Lwowską. Przejazd na nocleg do Tomaszowa Lubelskiego Hotel Antoni*** z basenem.
4 dzień – PIĄTEK 24.04.2020R. – ZAMOŚĆ – SZCZEBRZESZYN - ZWIERZYNIEC
Śniadanie. Przejazd do Zamościa – Padwy Północy - idealnego miasta Ordynacji Zamoyskich. Zobaczymy Zamojską Rotundę – miejsce martyrologii i zagłady inteligencji zamojskiej; Rynek Solny, Rynek Wodny, Rynek, Ratusz, kamieniczki ormiańskie (wejście do Muzeum), Kolegiatę oraz Synagogę. Pokaz zbrojenia armat i wystrzał - przygotowany przez grupę rekonstrukcyjną w strojach. Msza Św. Przerwa na obiad i zakup pamiątek. Przejazd do Szczebrzeszyna. „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie i Szczebrzeszyn z tego słynie” . Te słowa wiersza Jana Brzechwy stały się powszechnie znanym w Polsce porzekadłem. W tym wielokulturowym miasteczku poznamy Kościół św. Katarzyny - jeden z piękniejszych przykładów renesansu lubelskiego i słynącego z tego, że kiedyś była to cerkiew. Zobaczymy obraz Matki Bożej Różańcowej. Szczebrzeszyn to także historia Żydów – wejdziemy do byłej Synagogi. Na Rynku zrobimy zdjęcie grupowe z pomnikiem chrząszcza. Podjedziemy pod dawny młyn Zamoyskich, gdzie również znajduje się figura chrząszcza. Młyn w okresie międzywojennym był jednym z większych w Polsce. Przejazd do Zwierzyńca. Poznamy drugie serce Ordynacji Zamoyskiej z Kościółkiem św. Jana Nepomucena, tzw. „Kościółkiem na wodzie”, który jest jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków Zwierzyńca i całego Roztocza. Żona III ordynata Jana "Sobiepana" Zamoyskiego (przyszła żona Jana III Sobieskiego - Marysieńka) zarządziła wybudowanie w Zwierzyńcu stawu z wyspą i altaną (teatrem) na wodzie. Powrót do hotelu. Chwila relaksu w basenie. Następnie turniej gry w kręgle, wieczorek taneczny, kolacja pożegnalna, nocleg.
5 dzień – SOBOTA 25.04.2020R. – SZUMY NAD TANWIĄ – JÓZEFÓW – KRASNOBRÓD - LUTOGNIEW
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Rezerwatu Szumy nad Tanwią. To krajobrazowy i leśny rezerwat przyrody, którego  główną atrakcją są 24 progi skalne, tworzące malownicze wodospady. Józefów Roztoczański – słynnie przede wszystkim ze wspaniałych, malowniczych kamieniołomów, można znaleźć tu skamieniałości; wejście na wieże widokową z panoramą Krasnobrodu i pięknego zalewu.
Przejazd do Krasnobrodu. Wspaniałe powietrze i walory klimatyczne spowodowały, że jest to najbardziej znana miejscowość uzdrowiskowa na Roztoczu. Nawiedzenie Sanktuarium Najświętszej Marii Panny ze słynnym, cudownym obrazem. Msza Św. Zwiedzanie Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej. Na koniec Pojedziemy do pobliskiej Kapliczki na wodzie, aby nabrać cudownej wody. Około 14.00 wyruszymy w drogę powrotną do Lutogniewa. Zakończenie pielgrzymko – wycieczki ok. 23.00.


Cena zawiera: Przejazd komfortowym autokarem Firmy Paterek z Koźmina: (klimatyzacja, barek – płatny we własnym zakresie, rozkładane fotele, wc, dvd); 2 noclegi w Hotelu Korona**** i 2 noclegi w Hotelu Antoni*** (pokoje 2 – osobowe z łazienkami); dopłata do pok. 1 os. 300,00 zł. Wyżywienie: 3 śniadania, 1 prowiant na drogę do Lwowa, 3 kolacje, 1 biesiada we Lwowie i Tomaszowie. Opiekę przewodnika według programu i księdza, zestaw słuchawkowy. Program zwiedzania.
Cena nie zawiera: Ubezpieczenia od chorób przewlekłych, płatne dla chętnych dodatkowo oraz dodatkowego wyżywienia własnego


Każdego dnia Msza Święta. ZASTRZEGAMY SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW
NALEŻY PODSIADAĆ WAŻNY PASZPORT – minimum 6 miesięcy od daty powrotu z Ukrainy – czyli do dnia 24 października 2020 roku.
ZAPISY Z WPŁATĄ ZALICZKI 400,00PLN DO KOŃCA WRZEŚNIA 2019R.; KOLEJNE 400,00 DO KOŃCA 2019R., 390,00 NA SPOTKANIU PO WIELKANOCY 2020.
INORMACJE I ZAPISY: KS. ŁUKASZ ŻURAWSKI KANCELARIA SANKTUARIUM MB POCIESZENIA W LUTOGNIEWIE LUB TELEFONICZNIE (062) 721-17-27 NR KOM. 794-124-776; www.sanktuariumlutogniew.pl