piątek, 30 listopad 2018 11:30

3-DNIOWA PIELGRZYMKO-WYCIECZKA MAŁOPOLSKA KRAKÓW, JAKIEGO NIE ZNAMY

WYJAZD PIELGRZYMKOWO – TURYSTYTCZNY
MAŁOPOLSKA, KRAKÓW, JAKIEGO NIE ZNAMY, NIEPOŁOMICE, BOCHNIA
Trasa: Lutogniew – Kalwaria Zebrzydowska – Lanckorona - Kraków – Niepołomice – Bochnia – Łagiewniki – Jasna Góra - Lutogniew
TERMIN 24 – 26 KWIETNIA 2019R.; KOSZT 650,00 PLN

ŚRODA 24.04.2019R.
O godz. 2.00 – wyjazd sprzed Sanktuarium MB Pocieszenia w Lutogniewie w kierunku Kalwarii Zebrzydowskiej. O godz. 7.00 Msza Św. w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym u Matki Bożej Kalwaryjskiej. Chwila przerwy na indywidualną modlitwę i nawiedzenie Sanktuarium. 8.45 przejazd do malowniczej wsi Lanckorona. Spacer po rynku z zachowaną oryginalną drewnianą zabudową z drugiej połowy XIX wieku. Czas na kawę. 10.15 wyjazd do na spotkanie z Szalonym Przewodnikiem Panem Marcinem Szymoniakiem. Wspólna trasa turystyczna po Krakowie, jakiego nie znamy. Kościół św.  Katarzyny - św. RITA; Kazimierz - ul. Szeroka - Dom Heleny Rubinstein; Synagoga Remu i Cmentarz Remu (zwiedzanie wnętrza); Stara Synagoga; Synagoga Izaaka; Synagoga Tempel; Plac Nowy; ok. 14.00 przerwa na posiłek; dalej Kościół św. Józefa z łaskami słynąca Figurką Dzieciatka Jezus; Teatr Słowackiego; kościół św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty z Cudownym Obrazem Matki Bożej Wolności. I na koniec Dzielnica uniwersytecka - Kolegiata św. Anny - Collegium Maius - Collegium Novum, a więc troszkę śladami św. Jana Pawła II. Po zakończonym zwiedzaniu przejazd do hotelu w Niepołomicach. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
CZWARTEK 25.04.2019R.
    7.00 śniadanie. 8.00 wyjazd do Kopalni Soli w Bochni. Wyjątkową i unikatową atrakcją bocheńskiej kopalni jest Podziemna ekspozycja multimedialna, która pozwala na promowanie kopalni oraz historii powszechnej w niepraktykowany dotąd sposób. Wycieczka po kopalni ma charakter podróży w czasie, rozpoczynającej się w czasach Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Przewodnikom w opowiadaniu o historii kopalni pomagają polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch Cystersa – mnicha z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni. Przejazd podziemną kolejką i przepłynięcie łodzią. Przejazd na obiad do Niepołomic na godz. 14.00. Dalej o godz. 15.00 zwiedzanie Muzeum Fonografii w Niepołomicach, a o godz. 16.00 Zamku Niepołomice. O godz. 18.00 Msza Św. w kościele p.w. Dziesięciu Tysięcy Męczenników. Powrót do hotelu na kolację, a po niej zawody na kręgielni, wieczór z muzyką i nocleg.
PIĄTEK 26.04.2019R.
    8.00 śniadanie i o 9.00 wyjazd do Krakowa do Sanktuarium Ecce Homo i św. Brata Alberta Chmielowskiego. Dalej udamy się na zwiedzanie Fabryki Schindlera – Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Po jego zakończeniu przejedziemy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Modlitwa przy relikwiach św. Siostry Faustyny Kowalskiej, zobaczymy rekonstrukcję jej celi, o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Św. w Sanktuarium. Po jej zakończeniu udamy się w drogę powrotną, jednak najpierw pojedziemy na Jasną Górę, aby uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim przed Cudownym wizerunkiem Królowej Polski. Ok 22.00 wyruszymy do Lutogniewa. Powrót do Lutogniewa ok. 2.00 w nocy.
CENA ZAWIERA:
Przejazd autokarem firmy Pana Paterka z Koźmina (DVD, klimatyzacja, WC, barek); ubezpieczenie,  noclegi w 3* Hotelu Niepołomice (pokoje 2 lub 3 osobowe), 2 kolacje i 2 śniadania w formie bufetu, zwiedzanie Synagogi i Cmentarza Remu, bilet do Kopalni Soli w Bochni wraz z przepłynięciem łódką, obiad w Niepołomicach, bilety do Zamku i Muzeum Fonografii, 3 godz. kręgielni, kawa  i deser podczas spotkania przy muzyce, bilet do Fabryki Schindlera, usługa przewodnicka, zestaw słuchawkowy 1 dnia.
CENA NIE ZAWIERA:
Obiadów pierwszego i ostatniego dnia, kawy w Lanckoronie, wydatków własnych.

Podany plan ramowy może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatorów.
ZAPISY I INFORMACJE W KANCELARII SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ POCIESZENIA  W LUTOGNIEWIE
CODZIENNIE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU PO MSZY ŚW. LUB TELEFONICZNIE (62) 721-17-27 i 794-124-776
WPŁATY PRZY ZAPISIE 150,00; LUTY 250,00; KWIECIEŃ 250,00