8 DNIOWA SAMOLOTOWA PIELGRZYMKO-WYCIECZKA DO ARMENII – WERSJA VIP

SANKTUARIUM MB POCIESZENIA W LUTOGNIEWIE ORGANIZUJE 8 DNIOWĄ, SAMOLOTOWĄ PIELGRZYMKO-WYCIECZKĘ DO ARMENII – VIP; 
Gwarantujemy bogaty, autorski program zwiedzania, „szyty na miarę” specjalnie dla tej grupy. Termin: 06.07 – 13.07.2020r.;  Cena: 4490 PLN


PONIEDZIAŁEK 06.07.2020R.:  – PRZELOT DO ARMENII Z WARSZAWY 
O godz. 13.00 Msza Św. w Sanktuarium MB Pocieszenia w Lutogniewie. Po niej pakowanie do autokaru i wyjazd przez Kalisz do Warszawy na lotnisko. 20.15. Spotkanie z pilotem na lotnisku Chopina w Warszawie na dwie godziny przed wylotem. Odprawa biletowo-bagażowa. Wylot z Warszawy do Erywania o godz. 22.20. Nocny przelot. 
WTOREK 07.07.2020R.: – ERYWAŃ, FABRYKA KONIAKÓW 
Wczesnym rankiem przylecimy do stolicy Armenii – Erywania. Transfer do hotelu, wczesne zakwaterowanie, krótki odpoczynek. Późne śniadanie. Następnie około południa panoramiczny objazd miasta. Zobaczymy z zewnątrz: kościół Katoghike, czyli najstarszy ocalały kościół w Erywaniu i Kaskadę – Centrum Sztuki Cafesjana, współczesne połączenie schodów, ogrodów i fontann oraz Muzeum Holokaustu. Po południu zapraszamy do znanej na całym świecie Erywańskiej Fabryki Koniaków. Wizyta pozwala dowiedzieć się w jaki sposób produkuje się koniaki, jaka jest historia tego trunku i tradycja wyrobu w Armenii. Oczywiście pod koniec zwiedzania można skosztować napitków produkowanych w fabryce. Wieczorem powitalna obiadokolacja w restauracji. Powrót na nocleg do hotelu. 
ŚRODA 08.07.2020R.: – ERYWAŃ, GARNI, GEGHARD 
Rano, po śniadaniu udamy się do Garni – świątyni boga Mitry z I w. Po przyjęciu przez Armenię chrztu stała się letnią rezydencją ormiańskiej rodziny królewskiej. Następnie wysłuchamy koncertu na ormiańskim instrumencie. Obiad (zamiast kolacji) proponujemy w lokalnej restauracji wraz z degustacją domowego mięsa grillowego, innych specjalności kuchni ormiańskiej, wina lub innych napoi. Będzie można również zobaczyć tradycyjny proces pieczenia armeńskiego chleba „Lavash”. Następnie proponujemy przejażdżkę autami terenowymi po wąwozie Garni. Całkiem niedaleko od Garni, znajduje się inny zabytek średniowiecznej architektury ormiańskiej – klasztor Geghard. Jest to cały zespół różnych budynków: kościołów, grobowców. Ich znaczna część jest wykuta w skale. Na terenie Geghard znajduje się całkiem spora liczba chaczkarów, kamiennych krzyży. Wieczorem powrócimy do Erywania. Nocleg w hotelu. 
CZWARTEK 09.07.202R.:  – KHOR VIRAP, POQR VEDI, NORAVANK, MEGERYAN CARPET FACTORY 
Po śniadaniu przejedziemy do jednego z najważniejszych miejsc chrześcijaństwa – Klasztoru Khor Wirap. To tutaj Armenia, jako pierwszy kraj na świecie, została ochrzczona. Stąd roztaczają się wspaniałe widoki na biblijny Ararat oraz Turcję. Msza Św. na łonie natury z widokiem na Ararat. Następnie przejedziemy do wioski Poqr Vedi niedaleko klasztoru i zatrzymamy się w domu winiarza na degustację wina oraz przekąskę w jego ogrodzie. Kontynuując podróż dotrzemy do regionu Vayots Dzor, gdzie zapraszamy na obiad (zamiast kolacji) w pobliżu klasztoru Noravank z XIII w., który uważany jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w Armenii. Otoczone czerwonymi skałami okolicznych wzgórz, pomysłowo skonstruowane i pięknie zdobione kościoły robią niesamowite wrażenie na każdym gościu. Tego popołudnia zatrzymamy się również w fabryce dywanów. Po zakończonym zwiedzaniu powrócimy do Erywania na nocleg. 
PIĄTEK 10.07.2020R.: – JEZIORO SEWAN, DILIJAN 
Rano, po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu w Erywaniu i przejedziemy nad Jezioro Sewan, najwyżej położone jezioro górskie, jego krystaliczne wody zmieniają swoją barwę kilka razy w ciągu dnia. Armenia nie ma dostępu do morza, ma za to prawdziwą perłę, z której dumny jest każdy Ormianin, czyli jezioro Sewan, które przyciąga turystów swoim urokiem, pięknem otaczającej go przyrody i historią zaklętą w starym klasztorze i jego okolicach. Nawiedzimy klasztor Sewanawank – zabytek szczególnie ważny dla historii i kultury Armenii. Klasztor znajduje się w pobliżu miasta Sewan na miejscu, które niegdyś było wyspą, obecnie zaś – na skutek obniżenia się poziomu wód spowodowanego pracami melioracyjnymi w epoce stalinowskiej – stanowi półwysep. Następnie proponujemy godzinny rejs statkiem po jeziorze w kierunku restauracji, w której zjemy obiad (zamiast kolacji). Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Dilijan. Nocleg. 
SOBOTA 11.07.2020R.: – PARK NARODOWY DILIJAN, GOSHAVANK, CZAS WOLNY 
Śniadanie w hotelu. Następnie przejedziemy przez park narodowy Dilijan, gdzie znajduje się ukryty klejnot, który warto zwiedzić będąc w tym rejonie – klasztor Goshavank z XII w., jeden z najbardziej imponujących w Armenii. Następnie powrót do hotelu i czas wolny na terenie hotelu, basen, relaks. Wieczorem obiadokolacja i nocleg. 
NIEDZIELA 12.07.2020R.: – ERYWAŃ, ZWARTNOTS, ECZMIADZYN 
Msza Św. Po śniadaniu przejedziemy na lokalny bazarek, celem zakupienia lokalnych specjalności i pamiątek. Następnie zatrzymamy się przy ruinach VII w. katedry w Zwartnots, wpisanej na listę UNESCO i udamy się do Eczmiadzyna, jednego z najświętszych miast w Armenii, „ ormiańskiego Watykanu”, siedziby Katolikosa, również wpisanego na listę UNESCO. Po południu proponujemy degustację wina i pożegnalną kolację na świeżym powietrzu. Będziemy uczestniczyć w 30-minutowym występie zespołu ormiańskiego składającego się z 8 tancerzy i 3 muzyków. Wieczorem powrót do hotelu, krótki odpoczynek. 
PONIEDZIAŁEK 13.07.2020R.: – POWRÓT DO POLSKI – WARSZAWA – LUTOGNIEW 
Po północy wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko, wylot z Erywania o godz. 04.40. Przylot do Warszawy o godz. 06.30. Pożegnanie z pilotem i zakończenie pielgrzymki. Powrót do Lutogniewa ok. godz. 13.00.


Cena zawiera: 
– bezpośredni przelot polskimi liniami LOT na trasie: Warszawa – Erywań – Warszawa, bagaż rejestrowany 23 kg, bagaż podręczny 8 kg, opłaty lotniskowe, odprawa na lotnisku; – 5 noclegów w hotelu Royal Plaza 4 * w Erywaniu (pok. tylko 2 lub 3os.); – 2 noclegi w hotelu Best Western Paradise Resort 4 * w Dilijan (pok. tylko 2 lub 3 os.); – wyżywienie 2 x dziennie: 6 śniadań, 3 obiadów i 3 obiadokolacji; – transport armeńskim autokarem klasy turystycznej na całej trasie pielgrzymki; – ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: KL 30 000 EUR, NNW 15 000pln, bagaż 800pln, choroby przewlekle i nowotworowe; – opieka polskiego pilota; – rezerwację Mszy Świętych w szczególnych miejscach na trasie zwiedzania (w kaplicach/kościołach, w terenie na łonie natury lub w salce hotelowej); – podatek Vat; 
Cena nie zawiera: 
– biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych i inne opłaty związane z realizacją w/w programu, obowiązkową opłatę na turystyczny fundusz gwarancyjny; słuchawek podczas zwiedzania, obowiązkowych napiwków dla kierowcy, przewodnika i boyów hotelowych (90 USD/os. – kwota przekazywana pilotowi w 1 dniu pielgrzymki); – świadczeń niewymienionych w ofercie; – dopłaty do pokoju 1-osobowego (tylko na zapytanie i do potwierdzania z hotelem 200$);- dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z pielgrzymki – 190PLN/osoby,możliwość wykupienia tylko w dniu zapisu na pielgrzymkę; – transferu autokarem spod parafii na lotnisko w Warszawie i z powrotem.


Ważne informacje: 
1. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów; 2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze, zwłaszcza za opóźnienia i problemy z bagażami; 3. Prosimy o zabranie ważnego PASZPORTU!!!; 5. Oferta dla grupy min. 46 osób, przy mniejszej grupie cena pielgrzymki w PLN i USD będzie wyższa.
Wpłaty: 500,00 zł. do 1.10.2019r.; 800,00 do 1.12.2019r.; 1190,00 do 1.03.2020r. i 2000,00 do 31.05.2020r.
INORMACJE I ZAPISY: KS. ŁUKASZ ŻURAWSKI KANCELARIA  SANKTUARIUM MB POCIESZENIA W LUTOGNIEWIE LUB TELEFONICZNIE (062) 721-17-27 NR KOM. 794-124-776; www.sanktuariumlutogniew.pl

Galeria